Fudbaleri Partizana upisali su i 12. uzastopnu pobedu u Superligi Srbije, pošto su u okviru 14. kola savladali Novi Pazar na gostujućem terenu 1:0
Partizan preživeo u Novom Pazaru: Severina sve rešio, ali Jovanović je junak crno-belih© FK Partizan

Čovek odluke bio je Ksander Severina koji je pobedonosni pogodak postigao već u drugom minutu, ali daleko od toga da su crno-beli lako stigli do bodova.

Novopazarci su jedna od ekipa koja najviše bodova osvaja na svom terenu, a nisu bili daleko i da Partizanu "iščupaju" neki. Nakon što je Severina majstorski pogodio posle samo minut i po igre, domaći se nisu predavali.

Šanse su imali bivši igrači Partizana Adem Ljajić i naročito Marko Šćepović, koji je u 75. minutu imao veliku priliku u petercu crno-belih.

Ipak, golman Aleksandar Jovanović ispostavio se kao presudan u pobedi Partizana, pošto je čuvar mreže u toj i još nekoliko situacija uspeo da spreči izjednačenje Novog Pazara.

Ekipa Igora Duljaja je izdržala do kraja susreta, čime su stigli do 12. pobede u sezoni. Sada imaju 37 bodova iz 13 mečeva, šest više od drugoplasirane Crvene zvezde.

U narednom kolu, Partizan će u derbi susretu dočekati Čukarički, dok će Novi Pazar u Nišu gostovati Radničkom.