Teror Joveljića u MLS-u traje - LA Galaksi sa Srbinom od 0:2 do 3:2

Prvi gol u američkoj ligi postigao je i Nemanja Radoja
Teror Joveljića u MLS-u traje - LA Galaksi sa Srbinom od 0:2 do 3:2Getty © John Todd/ISI Photos / Contributor

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija upisali su drugi trijumf u novoj sezoni MLS lige i to nakon furioznog preokreta u drugom poluvremenu protiv Sporting Kanzas Sitija - 3:2.

Galaksi je do trijumfa stigao i uz pomoć Dejana Joveljića i njegovog petog pogotka u petom meču u sezoni, ali prethodno je drugi srpski internacionalac zatresao mrežu.

Sporting je poveo 1:0 u 34. minutu posle prvog pogotka Nemanje Radoje u MLS ligi, nekadašnjeg veziste Selte. Agada je povisio na 2:0 u nadoknadi prvog dela igre, ali je Galaksiju bilo potrebno samo osam minuta za potpuni preokret.

Gosti iz Kalifornije su u 72. minutu smanjili zaostatak preko Zavalete, Joveljić je tri minuta kasnije izjednačio, da bi Delgado u 80. minutu doneo prekret Galaksiju za drugu pobedu u sezoni. Joveljić je ovim pogotkom izjednačio rekord MLS lige sa najdužim nizom mečeva sa postignutim pogotkom na startu neke sezone.