Kanađani zabrinuli Hrvate, Kramarić i Livaja doneli preokret

Reprezentacija Hrvatske savladala je Kanadu sa 4:1 u utakmici drugog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru
Kanađani zabrinuli Hrvate, Kramarić i Livaja doneli preokretGetty © Alex Grimm

Utakmica u Dohi je počela spektakularno – Kanada je već u drugom minutu došla do prednosti.

Milan Borjan je poslao dugu loptu, Larin je savršeno primio i odložio za Bjukenena, a ovaj idealno centrirao za Alfonsa Dejvisa, koji glavom zakucava loptu u mrežu.

Kanada je pokazala da može da igra protiv Hrvatske, ali se nedugo nakon gola potpuno povukla, pa je Hrvatska krenula sve snažnije u napad.

Hrvati su zatresli mrežu u 26. minutu, ali je gol Kramarića poništen zbog ofsajda u kojem se našao asistent, Marko Livaja.

Međutim, deset minuta kasnije nije bilo ofsajda, kada je Kramarić primio loptu i smestio je u mrežu.

Hrvatska je do poluvremena došla do potpunog preokreta, pošto je u 44. minutu Livaja postigao gol.

Kanađani su u nastavku pokušavali da ugroze Dominika Livakovića, ali nisu uspevali ništa konkretno da naprave u završnoj trećini terena.

Kada se lomio meč, Kramarić je postigao drugi gol na meču.

Mirno je primio loptu, namestio je na levu nogu, a potom preciznim udarcem, kroz noge protivničkom defanzivcu, zatresao mrežu.

Tačku je stavio Lovro Majer, golom u sudijskoj nadoknadi.

Miler je veliku grešku napravio, Oršić došao do lopte i nesebično dodao do Majera, koji je sproveo u mrežu.

Kanada je upisala drugi poraz na turniru i posle trećeg meča će se oprostiti od Svetskog prvenstva.

Hrvatska i Maroko imaju po četiri boda, Belgija tri, pa će poslednji meč u grupi doneti odgovor na pitanje – ko će u narednu rundu.