Brazil slomio Švajcarsku i ostavio "orlove" u igri

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku sa 1:0 u utakmici drugog kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru
Brazil slomio Švajcarsku i ostavio "orlove" u igriGetty © Clive Brunskill

Reprezentacija Srbije biće najsrećnija zbog rezultata na utakmici između Brazila i Švajcarske.

Brazil je pobedom ostavio „orlove“ u životu, pa je ekipi Dragana Stojkovića Piksija potrebna pobeda u poslednjem kolu protiv Švajcarske za prolaz u narednu rundu takmičenja.

Dugo se čekalo na promenu rezultata u Dohi, a to se dogodilo tek u završnici meča.

Istina, Brazilu je u 64. minutu poništen gol – mrežu je zatresao Vinisijus, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda u kojem je bio Rišarlison u začetku akcije.

Spor ritam i umrtvljen meč nisu nagoveštavali da će iko odneti sva tri boda, ali je genijalan potez Kasemira rešio pitanje pobednika.

Igrao se 83. minut, Kasemiro je iz prve uhvatio loptu unutar kaznenog prostora i doneo Brazilu pobedu i prolaz u narednu rundu takmičenja.

Ko će dalje iz grupe G, saznaćemo u petak, kada Srbija bude igrala sa Švajcarskom.