Sara Ćirković je nova šampionka Evrope

Srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok
Sara Ćirković je nova šampionka Evrope© BSS

Nošena podrškom sa tribina dvorane "Aleksandar Nikolić", mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato.

Ćirkovićeva, koja ima samo 19 godina, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji, sada je to uradila i u seniorskoj.

"Presrećna sam i preponosna jer sam na svom prvom seniorskom Evropskom prvenstvu i to na domaćem terenu osvojila zlato, rekla je srpska bokserka Sara Ćirković.

Bilo je to prvo zlatno odličje za Srbiju na šampionatu u Beogradu.

"Meč je bio jako dobar, zadovoljna sam, dobra protivnica, dobar tempo. Očekivala sam težak meč", istakla je Ćirković i zahvalila se navijačima na podršci, posebno onima koji su doputovali iz Bratunca, Malog Zvornika i Zvornika.

Ćirkovićeva će predstavljati Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

"Mogu da obećam da ću se dobro spremiti, tako da očekujte medalju", poručila je Sara.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu "Starog kontinenta".