Haos u Francuskoj: Navijači gađali igrače bakljama i petardama, oni im uzvratili sa terena

Utakmica 36. kola druge lige Francuske između Troe i Valansijena prekinuta je nekoliko minuta pre kraja zbog sukoba domaćih navijača i igrača
Haos u Francuskoj: Navijači gađali igrače bakljama i petardama, oni im uzvratili sa terena© Youtube screenshot/Prime Video Sport France

Da, dobro ste pročitali – izbili su incidenti zbog nezadovoljstva domaćih pristalica, ali su im fudbaleri Troe odgovorili istom merom.

U 89. minutu, pri rezultatu 1:1, navijači Troe, nezadovoljni položajem na tabeli i učinkom tima, zasuli su teren bakljama i petardama.

Igrači su dotrčali kako bi pomogli u uklanjanju pirotehničkih sredstava, ali je sa tribine doleteo novi kontigent.

Tada je usledio neočekivan odgovor – fudbaleri, ljuti što je duel prekinut, verovatno u želji da se on što pre nastavi, pokušali su da reše problem tako što su počeli da vraćaju te iste baklje i petarde na navijačku tribinu.

To je izazvalo dodatne nerede i malo je nedostajalo da dođe do eskalacije sukoba.

Sudija je sprečio takav scenario, tako što je odlučio da utakmicu završi ranije.

Troa je na 17. mestu sa 37 bodova i gotovo izvesno će ispasti u treći rang takmičenja.

Valensijen je zakucan na dnu sa 23 boda i odavno se oprostio od statusa drugoligaša.