Dortmund prokockao titulu, Bajern je šampion Nemačke!

Fudbaleri Dortmunda ispustili su titulu šampiona Nemačke u poslednjem kolu Bundeslige, pošto su na svom terenu odigrali 2:2 sa Majncom
Dortmund prokockao titulu, Bajern je šampion Nemačke!Getty © Lars Baron

Dortmund je imao istorijsku priliku da prekine Bajernovu dominaciju u Bundesligi, ali je pritisak, očigledno, slomio "milionere" u poslednjem kolu nemačkog prvenstva.

U poslednje kolo, Borusija je ušla kao prvoplasirana i samo pobeda nad Majncom bi donela titulu u Dortmund.

Nije dobro počelo po Dortmund, pošto su gosti u 15. minutu došli do prednosti.

Dortmund je brzo imao priliku da izjednači, ali Ale nije iskoristio penal u 19. minutu.

To su gosti iskoristili i došli do drugog gola u 24. minutu.

Očekivano, Dortmund je krenuo na sve ili ništa u nastavku.

Ređale su se prilike, ali lopta nije htela u mrežu gostiju.

Gereiro je uspeo u 69. minutu da donese nadu domaćim navijačima koji su napunili "Signal Iduna park".

Kako se kraj meča približavao, tako je postajalo sve zanimljivije.

A za to su se pobrinuli fudbaleri Kelna.

Igrao se 81. minut kada je Dejan Ljubičić izjednačio protiv Bajerna.

Da je taj rezultat ostao do kraja, Dortmund bi, uprkos porazu, osvojio titulu.

Ali...

Bajern je u 89. minutu došao do gola, pošto je Džamal Musijala zatresao mrežu.

Iako je atmosfera u Dortmundu splasnula, Dortmund nije posustajao.

Ale je smestio loptu u mrežu na startu sudijske nadoknade, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Dortmund je, ipak, došao do boda koji im ništa ne znači, pošto je Zule zatresao mrežu u petom minutu sudijske nadoknade.

Bajern je tako osvojio 11. uzastopnu titulu (33. ukupno) sa 71 bodom, koliko ima i Dortmund, ali je titula otišla u Minhen zbog bolje gol-razlike.

U Ligu šampiona plasirali su se još Lajpcig i Union Berlin, Frajburg je u Ligi Evrope, Bajer Leverkuzen u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

U drugu ligu se sele Herta i Šalke, dok će Štutgart igrati baraž.