Mitrović namešta i trese mreže - Fulam bolji od Palasa u londonskom derbiju

Fudbaleri Fulama savladali su Kristal Palas sa 3:0 u utakmici 17. kola Premijer lige
Mitrović namešta i trese mreže - Fulam bolji od Palasa u londonskom derbijuGetty © Henry Browne

Ključnu ulogu u ubedljivoj pobedi Fulama odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Fulam je poveo posle pola časa igre, kada je Mitrović sjajno proigrao Rida, a ovaj glavom smestio loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije, Palas je ostao bez Mičela koji je dobio direktan crveni karton.

U 57. minutu je domaćin ostao bez još jednog igrača, pošto je Tomkins zaradio drugi žuti karton.

Drugu asistenciju na meču, Mitrović je upisao u 71. minutu, a sada je strelac bio Rim.

Fenomenalnu partiju srpski reprezentativac je krunisao golom u 80. minutu i postavio konačan rezultat.

Vulverhempton je u gostima savladao Everton u dramatičnoj završnici.

Jeri Mina je u sedmom minutu doneo domaćinu prednost, ali je Podens izjednačio u 22. minutu.

Ait Nouri je u petom minutu sudijske nadoknade doneo "vukovima" veliku pobedu.

Njukasl je nastavio sa sjajnim igrama, pa je ubedljivo pobedio Lester u gostima - 3:0, a svi golovi viđeni su u prvom delu igre.

Već u drugom minutu je dosuđen penal za Njukasl, a Vud je bio siguran izvođač.

Almiron je bio precizan četiri minuta kasnije, a Džoeliton je u 32. postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Brajton je u gostima savladao Sautempton sa 3:1, dok su u prvom današnjem meču Totenhem i Brentford odigrali nerešeno 2:2.