Bajčetićev prvenac u pobedi Liverpula, Arsenal preokretom do pobede

Fudbaleri Liverpula savladali su u gostima Aston Vilu sa 3:1 u utakmici 17. kola Premijer lige
Bajčetićev prvenac u pobedi Liverpula, Arsenal preokretom do pobedeGetty © Michael Steele

Liverpul je, praktično, završio posao u prvom delu igre u Birmingemu, ali je Asto Vila u nastavku skupo prodala kožu.

Već posle pet minuta igre Liverpul je poveo preko Mohameda Salaha.

Matip je zatresao mrežu u 20. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Salah je asistirao u 37. minutu, kada je gol postigao Van Dajk.

Vila je u nastavku odmah uspela da pripreti i zatrese mrežu, ali je gol Olija Votkinsa poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 59. minutu, Votkinusu nije poništen gol, pa je Vila dobila krila za nastavak.

Stefan Bajčetić je u igru ušao u 79. minutu umesto Džordana Hendersona, a dva minuta kasnije postigao je prvi gol u Premijer ligi, kojim je overio pobedu.

U poslednjem današnjem meču, Arsenal je pobedio ekipu Vest Hema nakon preokreta - 3:1.

Benrahma je sa penala doneo "čekićarima" prednost u 27. minutu, ali je Arsenal nakon odmora ekspresno preokrenuo.

Saka je doneo izjednačenje u 53. minutu, Martineli je bio precizan pet minuta kasnije, a Nketija postavio konačan rezultat u 69. minutu.

U prvom današnjem meču, Brajton i Totenhem su odigrali nerešeno 2:2, a potom je Aleksandar Mitrović sjajnom partijom doneo pobedu Fulamu nad Kristal Palasom.