Bajern rutinski protiv Bohuma, Alonsov Leverkuzen ponovo gazi

Odigrano je pet utakmica 20. kola Bundeslige Nemačke, Bajern zabeležio novu pobedu
Bajern rutinski protiv Bohuma, Alonsov Leverkuzen ponovo gaziGetty © Adam Pretty / Staff

Fudbaleri Bajerna očekivano su slavili protiv Bohuma rezultatom 3:0. Miler je u 41. minutu doveo domaćine u vođstvo, da bi se u nastavku meča u strelce upisali Koman u 64. i Gnabri u 73. minutu iz penala.

Bajern sada ima 43 boda na prvom mestu na tabeli, tri više od drugoplasirane  Borusije iz Dortmunda, koja je slavila rezultatom 2:0 na gostovanju u Bremenu.

Prvo je za vođstvo pogodio Bajno-Gitens u 67. minutu, a tačku na meč stavio je Brandt u 85. minutu.

Bajer je slavio (1:3) na gostovanju Hofenhajmu. Ekipa iz Leverkuzena je zabeležila trijumf posle dva vezana poraza od Borusije Dortmund i Augzburga. Tim koji sa klupe vodi Ćavi Alonso sada se sa 27 bodova nalazi na osmom mestu Bundeslige i sve je bliži nekom od mesta koje vode u evropska takmičanja. Kako stoji stanje na tabeli može da se desi da jedna utakmica odluči ko će se naći među tih šest klubova koji će igrati međunarodna takmičenja.

U ostalim mečevima Frajburg je pobedio Štutgart rezultatom 2:1, dok je Majnc je slavio protiv Augzburga rezultatom 3:1.