Remi Sitija u Lajpcigu, Inter prelomio desetkovani Porto

Fudbaleri Intera savladali su na svom stadionu ekipu Porta sa 1:0 u meču osmine finala Lige šampiona. U drugom susretu igranom u istom terminu, Lajpcig i Mančester siti odigrali su nerešeno 1:1
Remi Sitija u Lajpcigu, Inter prelomio desetkovani PortoGetty © Lars Baron /

Utakmicama u Italiji i Nemačkoj, završeni su prvi susreti u osmini finala Lige šampiona.

Poslednja dva meča donela su podjednaka uzbuđenja i neizvesnosti.

Inter je u Milanu dočekao Porto, ekipu koja je 22 utakmice nije znala za poraz, sve do ovog meča.

Odlično su se Portugalci pokazali i protiv favorizovanog rivala, pošto su većim delom meča bili podjednako dobri, a na momente i bolji od Intera.

Ima za čim gostujući tim da žali na ovom meču, pošto je golman domaćih Andre Onana imao zapaženu partiju, u kojoj je sa nekoliko odbrana sprečio Otavija, Pepea, Taremija i Grujića da postignu pogodak.

Tim Simonea Inzagija na drugoj strani takođe je stvorio solidan broj šansi, uglavnom preko Čalhanoglua i Barele.

U drugom delu meča, veliku ulogu u pobedi domaćina igrao je crveni karton koji je u redovima Porta zaradio Otavio u 78. minutu, nakon što je drugi žuti dobio zbog starta ispred svog šesnaesterca.

Samo osam minuta kasnije, Romelu Lukaku, koji je ušao sa klupe, postigao je pobedonosni pogodak.

Centaršut Darmijana sa desne strane, lopta je stigla do Lukakua, koji glavom pogađa stativu, ali se onda najbolje snalazi i odbijenu loptu smešta u mrežu i postiže jedini pogodak na meču.

U drugom meču, Lajpcig i Siti remizirali su 1:1.

Nemački tim uspeo je da "ukroti" velikog favorita ne samo u osmini finala, već u čitavom takmičenju.

Siti je u prvom poluvremenu bio apsolutno bolji i opasniji tim.

Ređale su se prilike za Griliša, Mareza i Gundogana i bilo je pitanje kada će gosti stići do vođstva.

To se desilo u 27. minutu, kada su "građani" iskoristili grešku fudbalera Lajpciga na svojoj polovini, brzo je Gundogan uposlio Mareza, a Alžirac plasirao loptu u protivničku mrežu.

Ipak, u drugih 45 minuta, domaćin je zaigrao znatno bolje, što im se i rezultatski isplatilo.

Nakon propuštenih šansi Vernera i Henriksa, Lajpcig je u 70. minutu stigao do izjednačenja.

"Skraćeni korner" i centaršut ka Gvardiolu su se ispostavili kao odlična opcija, koja je zavarala golmana Edersona, a hrvatski fudbaler glavom je postigao gol i postavio konačan rezultat.

Revanš utakmice u Mančesteru i Portu na programu su 14. marta.

• 22. feb 2023 • 22:54

22:54

Gotovo je i u Milanu, Inter je savladao Porto

Posle 22 meča bez poraza, Porto je napokon savladan, pošto je na "Đuzepe Meaci" poražen od Intera sa 1:0.

Jedini pogodak za italijansku ekipu postigao je Lukaku u 86. minutu.

• 22:52

Završen je meč u Nemačkoj, remi Lajpciga i Sitija

Nakon 90 minuta, Lajpcig i Siti odigrali su nerešeno 1:1.

Strelac za goste bio je Marez u 27. minutu, dok je pogodak za nemački tim postigao Gvardiol u 70.

• 22:44

86' - GOL! Lukaku donosi Interu prednost

Ušao je belgijski napadač sa klupe za Inter i postigao pogodak koji verovatno donosi pobedu italijanskoj ekipi.

Centaršut sa leve strane došao je do Lukakua, čiji udarac glavom pogađa stativu, ali se lopta odbija nazad do napadača, koji je nogom smešta u gol.

• 22:38

78' - Porto ostaje sa igračem manje

Otavio je nesmotreno startovao nad Čalhanogluom, zbog čega je zaradio drugi žuti, tačnije crveni karton.

Porto u finišu meča ostaje sa desetoricom igrača na terenu.

• 22:28

70' - GOL! Lajpcig izjednačuje na 1:1, Gvardiol trese mrežu

Naplatili su Nemci inicijativu i bolji igru u drugom poluvremenu, te postigli gol za izjednačenje.

Ederson je loše procenio let lopte nakon "skraćenog kornera" domaćina, išao je centaršut na Gvardila, koji glavom prosleđuje loptu u mrežu.

• 22:27

68' - Holand neprecizan desnom nogom

Nakon dužeg vremena, Siti je uspeo da stvori šansu za gol, kada je nakon kontre Griliš uposlio Holanda, ali je šut norveškog napadača desnom nogom, završio pored gola rivala.

• 22:16

57' - Onana čuva Inter, tri vezane odbrane

Odlično igra Porto u nastavku, ali je Andre Onana nesavladiva prepreka za sada.

U tri navrata u jednom napadu pokušali su fudbaleri Porta, ali je kamerunski golman izašao kao pobednik u sve tri situacije.

• 22:14

55' - Velike prilike za Lajpcig i Porto

U istom minutu, autsajderi su imali velike prilike da postignu pogodak.

Porto je do šanse došao nakon kontre, kada je Pepe uposlio Taremija, čiji udarac brani Onana.

Lajpcig je najbolju šansu na meču imao kada je Henriks ostao sam na desnoj strani, ali je njegov šut iskosa otišao tik pored gola Sitija.

• 22:09

49' - Porto prvi preti u nastavku

Gosti iz Portugalije opasniji su na startu drugog poluvremena protiv Intera. Uribe je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali lopta završava malo preko gola domaćih.

• 22:03

46' - Nastavljeni su susreti

Počelo je drugo poluvreme na oba meča...