PSŽ nemoćan i u revanšu, Bajern rutinski izborio četvrtfinale

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su PSŽ i u revanšu sa 2:0, te su tako ukupnim rezultatom 3:0 eliminisali francusku ekipu i izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona
PSŽ nemoćan i u revanšu, Bajern rutinski izborio četvrtfinaleGetty © Alexander Hassenstein

Neočekivano mirno i gotovo rutinski, Bajern je "ukrotio" ekipu PSŽ-a i eliminisao ih u osmini finala Lige šampiona.

Očekivalo se da će PSŽ pružati znatno veći otpor i pretnju po gol u revanšu, pogotovo kada se zna da su prvi meč izgubili sa 1:0.

Međutim, tim trenera Galtijea, veći deo meča bio je bezopasan po gol rivala.

Uz to, „sveci“ su pravili kobne greške na svojoj polovini, što je Bajern znao da iskoristi.

Najbolju priliku za postizanje gola, PSŽ nije iskoristio u 38. minutu, kada je neshvatljivu grešku napravio golman Bavaraca Jan Somer.

Hteo je Somer da nogom kroz dodavanje iznese loptu iz svog šesnaesterca, ali je Hakimi uspeo da mu je oduzme.

Stigla je lopta do Vitinje, koji je imao gol pred sobom, na kojem nije bilo golmana Bajerna.

Uputio je šut, ali je loptu sa gol linije izbacio požrtvovani De Liht.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije menjao, a u drugom delu meča Bajern je potpuno kontrolisao igru.

Tim Julijana Nagelsmana diktirala je tempo, stvarala više šansi i bilo je pitanje vremena kada će postići pogodak.

U tome im je u velikoj meri pomogao PSŽ, konkretno Marko Verati, koji je u 61. minutu izgubio loptu pred svojim šesnaestercom.

Bajern je to veoma brzo kaznio, dostavio loptu svom napadaču Čupo-Motingu, koji nije imao težak zadatak da je sprovede u mrežu.

Veoma slična situacija odvila se i u 89. minutu, kada je ponovo Verati bio taj koji je izgubio loptu, omogućio PSŽ-u da istrči kontru i postigne novi gol.

Ovoga puta je strelac bio Gnabri, koji je pogotkom rešio sva pitanja i doneo svom timu pobedu.

PSŽ ponovo ne uspeva da se pokaže u dobrom svetlu u evropskom takmičenju, dok Bajern ide u četvrtfinale Lige šampiona.

• 8. mar 2023 • 22:53

22:53

Kraj meča! Bajern je eliminisao PSŽ

Sudija Orsato svirao je kraj meča na "Alijanc areni".

Bajern je slavio sa 2:0, te tako sa ukupnih 3:0 eliminisao PSŽ i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.

• 22:48

90' +1' - GOL! Gnabri postiže pogodak, Bajern vodi sa 2:0

Nova greška Veratija, koji ponovo gubi loptu, što Bajern koristi da reši meč u svoju korist.

Serž Gnabri istrčao je u kontru, izbio sam pred Donarumu i zatresao mrežu rivala.

Bajern gotovo izvesno ide u četvrtfinale.

• 22:22

64' - Sjajna odbrana Somera, Ramos je probao glavom

Mesijeva lopta iz kornera išla je na Ramosa, koji je glavom odlično šutirao ka golu Bajerna, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Somer i odbranio taj udarac.

• 22:18

60' - GOL! Čupo-Moting kažnjava grešku PSŽ-a

Neverovatan kiks PSŽ-a, pošto je Verati na ivici svog šesnaesterca olako izgubio loptu.

Bajern je brzo to iskoristio, Miler je proigrao Čupo-Motinga, koji nije imao težak zadatak da prosledi loptu u mrežu.

• 22:10

53' - Poništen gol Bajerna

Nemački tim prvi trese mrežu na meču, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se našao Miler.

Centaršut je išao na Čupo Motinga, koji je zatresao mrežu, ali je na putu ka golu, u ofsajd poziciji bio Miler, koji se aktivirao, uprkos tome što nije imao kontakt sa loptom.

• 22:03

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme na "Alijanc arenu".

• 21:47

Poluvreme: "Nula" na oba meča

Nema postignutih golova u prvom poluvremenu na utakmicama u Minhenu i Londonu.

Bajern - PSŽ 0:0
    Totenhem - Milan 0:0

• 21:38

38' - De Liht sa gol linije spasao gol

Veliku grešku napravio je Jan Somer, kada je hteo nogama da iznese loptu iz svog šesnaesterca.

PSŽ je uspeo da dođe do lopte i idealne pozicije za gol, ali je šut Vitinje na gol liniji herojski odbranio De Liht.

• 21:32

32' - Bajern umalo do gola

Musijala je imao priliku za postizanje gola u 32. minutu, kada je iskosa došao u poziciju za udarac.

Dobro je reagovao golman Donaruma, pa će domaći imati novi korner.

• 21:25

25' - Mesi preti u tri navrata, Bajernova mreža ostaje netaknuta

Odličan napad gostujućeg tima, u kojem su proigrali Mesija u šesnaestercu. Nije uspeo Argentinac u tri navrata da zahvati loptu na željeni način, čemu je doprinela požrtvovanost golmana Somera.