Kraj za Liverpul i Ajntraht: Real Madrid i Napoli u četvrtfinalu Lige šampiona

Dobili smo i poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Domaćini Napoli i Real Madrid su opravdali uloge favorita i savladali Ajntraht, odnosno Liverpul
Kraj za Liverpul i Ajntraht: Real Madrid i Napoli u četvrtfinalu Lige šampionaGetty © Francesco Pecoraro / Stringer

Real Madrid je na stadionu „Santijago Bernabeu“ savladao Liverpul rezultatom 1:0, dok je Napoli  na stadionu „Dijego Armando Maradona“ protiv Ajntrahta iz Frankfurta slavio rezultatom 3:0.

U prvom meču Real je na Enfildu savladao Liverpul sa čak 5:2, dok je Napoli slavio u Frankfurtu sa 2:0, tako su ove večeri samo opravdali očekivanja.

Jedini gol u Madridu postigao je Karim Benzema u 78. minutu. Oba tima su pre toga imala šanse, ali je realizacija izostala. Stekao se utisak da nijedan klub u ovom meču nije previše "grizao".

S druge strane, u Napulju su viđena tri pogotka. Dva su delo fantastičnog Viktora Osimenea u nadoknadi prvog poluvremena i u 53. minutu. Poslednji pogodak postigao je Pjetr Zielinski iz penala u 64. minutu.

U četvrtfinale su uspeli da se plasiraju Bajern, Čelsi, Milan, Benfika, Mančester Siti, Inter, Real Madrid i Napoli.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona na programu je u petak 17. marta.

• 15. mar 2023 • 23:00

23:00

Kraj mečeva

Real Madrid je savladao Liverpul minimalnim rezultatom, dok je Napoli slavio protiv Ajntrahta 3:0.

• 22:41

Real Madrid vodi!

Karim Benzema u 78. minutu postiže gol za 1:0! Ovo je njegov sedmi gol koji je dao Liverpulu.

• 22:24

3:0 vode Napolitanci!

U Napulju su domaćini postigli još jedan pogodak. Pjotr Zielinski iz penala postiže gol u 64. minutu pošto je prethodno oboren u kaznenom prostoru Ajntrahta.

• 22:19

Napoli duplirao vođstvo!

Italijanski tim je osokoljen golom otišao na odmor i u tom ritmu nastavio u drugolm poluvremenu. U 53. minutu Osimen postiže još jedan gol. Kvaračelija je proigrao Di Lorenca, a on asistirao Nigerijcu za 2:0.

• 22:10

Osimen briljira

• 21:49

Poluvreme

Igrači su otišli na odmor. Na obe utakmice u prvih 45 minuta igre nije viđen nijedan gol. Napoli je uspeo da povede tek u nadoknadi prvog poluvremena golom Osimenea.

• 21:23

Napoli imao šansu

Kvaračeli je imao odličnu šansu u 19. minutu posle prodora, ali je golman Ajntrahta odbranio.

• 21:08

Prva šansa za Liverpul

U sedmom minutu Salah je pronašao Darvina Nunjeza, koji je šutirao, ali je Kurtoa dobro odreagovao.