Totenhem i Čelsi u finišu "prosuli" bodove

Fudbaleri Sautemptona i Totenhema odigrali su nerešno 3:3 u jednom od najzanimljivijih mečeva 28. kola Premijer lige. Čelsi i Everton takođe su remizirali, rezutlatom 2:2
Totenhem i Čelsi u finišu "prosuli" bodoveGetty © Michael Steele

Veliku prednost i bitna dva boda "prosuo" je Totenhem na gostovanju kod poslednjeplasiranog tima na tabeli Premijer lige.

Vodio je tim Antonija Kontea sa 3:1, te sve do poslednjeg minuta bio u prednosti, ali se Sautempton nije predavao, već na kraju došao do izjednačenja i boda.

Poro je u nadoknadi prvog poluvremena postigao svoj debitantski gol za londonski tim, koji je na pauzu otišao sa prednošću.

Već u prvom minutu nastavka, Sautempton je došao do izjednačenja preko Adamsa.

"Petlovi" su zaigrali bolje od tog trenutka i bilo je pitanje kada će postići novi pogodak.

Na 2:1 u 66. minutu povisio je Kejn, a u 74. minutu je Perišić doneo velikih 3:1 za goste.

Delovalo je da Totenhem ima pobedu u "džepu", ali je usledio šok za njih.

Igrao se 77. minut kada je Volkot smanjio na 3:2, da bi u trećem minutu nadoknade, sudija Huper dosudio penal za Sautempton.

Precizan sa bele tačke bio je Vord-Praus, koji je postavio konačnih 3:3.

Totenhem je ostao na 49 osvojenih bodova, što ih stavlja na četvrto mesto na tabeli, sa dva boda više od Njukasla, ali i dva meča više.

Sautempton je poslednji na tabeli u Premijer ligi, sa 23 boda, dva manje od izlaska iz zone ispadanja.

Do pobede nije uspeo da dođe ni Čelsi, koji je poput Totenhema, ispustio pobedu u samom finišu.

Prvo poluvreme na meču Čelsija i Evertona završeno je bez postignutih golova.

Feliks je u 52. minutu doneo "plavcima" prednost, ali je u 69. minutu Dukure izjednačio.

U 76. minutu, londonski tim ponovo je poveo, ovoga puta sa bele tačke, pošto je precizan bio Haverc.

Kada se mislilo da će domaći doći do pobede, Everton je uspeo da postigne novi izjednačujući pogodak.

Sims je postigao gol i postavio konačnih 2:2.

U ostalim subotnjim mečevima engleskog prvenstva, Aston Vila je pobedila Bornmut sa 3:0, Brentford i Lester odigrali su nerešeno sa 1:1, dok je Lids u gostima savladao Vulvse sa 4:2.