Napoli grabi ka tituli, Sampdorija beži sa dna

Fudbaleri Napolija pobedili su ubedljivo u gostima Torino sa 4:0 u utakmici 27. kola Serije A
Napoli grabi ka tituli, Sampdorija beži sa dnaGetty © Valerio Pennicino

Temperatura u Napulju raste - Skudeto je sve bliži.

Napoli je upisao novu, ubedljivu pobedu u prvenstvu, pošto je pregazio u gostima Torino sa 4:0.

Dobro oproban recept ove sezone doneo je pobedu i ovog puta - Osimen i Kvaratskelija.

Osimen je doneo prednost gostima u devetom minutu, Kvaratskelija je povisio u 35. sa bele tačke.

Nigerijac je novi gol postigao u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Ndombele u 68. minutu meča.

Napoli je prvi sa 71 bodom, dok je drugoplasirani Inter sa 50 i utakmicom manje.

Torino je na 11. mestu sa 37 bodova.

Fjorentina je sa 1:0 pobedila Leće, dok je u prvom današnjem meču Sampdorija bila bolja od Verone - 3:1.

Manolo Gabjadini je sa dva gola u prvom delu igre trasirao put ka pobedi, a gostima su dva gola poništena u nastavku - Gaiču u 61. i 66. minutu, oba zbog ofsajda.

Faraoni je, ipak, uspeo da zatrese mrežu domaćih u 88. minutu, ali je Zanoli u osmom minutu sudijske nadoknade overio pobedu Sampdorije.

Ekipa Dejana Stankovića je došla do 15. boda u prvenstvu i važne pobede protiv direktnog konkurenta za ispadanje.

Sampdorija je prepustila poslednje mesto Kremonezeu (13 bodova), dok je Verona 18. sa 19 bodova.