Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Borusije Dortmund sa ubedljivih 4:2 u derbiju 26, kola Bundeslige, koji je obeležio debi Tomasa Tuhela na klupi bavarskog tima
Preporođeni Bajern na Tuhelov pogon - ubedljiva pobeda u "Der klasikeru" za korak bliže tituliGetty © Lars Baron

Pravi spektakl viđen je u "Der klasikeru" koji vrlo verovatno može odlučiti titulu u nemačkom fudbalskom prvenstvu.

Tomas Tuhel nije mogao bolje da započne svoju eru kao trener Bajerna iz Minhena.

Na žalost njegovog bivšeg tima, Tuhel je predvodio Bavarce do ubedljive pobede, ostvarene odličnom igrom i uz veliki broj šansi i golova.

Borusija je katastrofalno počela meč, pošto je u 13. minutu golman Kobei postigao autogol, kada je izuzetno loše reagovao na pas štopera protivničke ekipe.

Lopta je prešla golmanu Borusije preko noge i ušla u gol.

To je bio veliki udarac na, do ovog meča, lidera na tabeli.

Bajern je to iskoristio i do kraja prvog poluvremena postigao još dva gola.

Akter oba pogotka bio je Tomas Miler, čime je domaćin na "Alijanc areni" otišao na pauzu sa velikih 3:0.

Već u 51. minutu, Bajern je postigao novi gol, a strelac ovoga puta bio je Koman.

Do kraja meča, Borusija je uspela da sačuva malo ponosa i učini derbi iole neizvesnijim.

U 72. minutu je Džan bio precizan sa bele tačke, čime je Dortmund smanjio na 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Malen u 90. minutu susreta.

Bajern je pobedom preoteo prvo mesto na tabeli Bundeslige sa dva boda više od Borusije iz Dortmunda.