Barselona grabi ka tituli, goleada u Alikanteu za novu pobedu

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju ekipu Elčea sa 4:0 u meču 27. kola La Lige
Barselona grabi ka tituli, goleada u Alikanteu za novu pobeduGetty © Aitor Alcalde

Novu, čak 23. pobedu u 27 odigranih utakmica, upisao je tim koji sa klupe predvodi Ćavi Ernandez.

Barselona se prošetala kroz Alikante i ubedljivo savladala Elče sa 4:0.

Raspoloženi su bili napadači "Blaugrane", pogotovo u drugom poluvremenu, u kojem su rešili sve dileme i pitanje pobednika.

Barsa je do prednosti došla u 20. minutu, kada je nakon prekida i centaršuta, Arauho odložio loptu do Levandovskog, a ovaj uz malo sreće uspeo da je prosledi u mrežu.

Gosti su u drugom poluvremenu igrali rasterećenije i iskoristili šanse koje su u velikoj meri stvarali.

U 56. minutu je Feran Tores proigrao Fatija na protivničkoj polovini, a ovaj preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, matirao golmana Badiju za 2:0.

Deset minuta kasnije, poklon odbrane domaće ekipe, Levandovski pretvara u svoj drugi, a Barsin treći gol na meču.

Tačku na meč stavio je Feran u 70. minutu, pošto ga je sjajno dugom loptom proigrao poljski napadač.

Tores je levom nogom, smireno i precizno šutirao u gol rivala, postaviviši konačnih 4:0.

Barselona pobedom odlazi na 15 bodova prednosti u odnosu na Real, koji ima meč manje.

Elče ostaje zakucan za dno tabele sa, sa samo 13 bodova.