Odlični Bogdanović pogurao Atlantu u plej-of!

Ekipa iz Džordžije napravila je iznenađenje i obezbedila sedmu poziciju na Istoku pred zvanično doigravanje
Odlični Bogdanović pogurao Atlantu u plej-of!© Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

Košarkaši Atlante savladali su Majami u utakmici plej-in turnira rezultatom 116:105 i plasirali se u plej-of.

Hoksi su mnogo bolje otvorili utakmicu i vrlo brzo došli do dvocifrene prednosti, dok su u drugoj četvrtini imali maksimalnih +24 (63:39).

Rival sa Floride uspeo je da uzvrati, do poluvremena smanjio rezultat, da bi u trećem periodu serijom 16:6 stigao na minus pet.

Činilo se da će biti drame, ali su "jastrebovi" brzo odbili nalet Majamija, opet stekli dvocifreni višak i priveli susret kraju.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je bio odličan i za pobednički tim je za 26 minuta na parketu postigao 14 poena (5/11 iz igre, 2/8 trojke), uz po dva skoka, dve ukradene lopte i asistencije.

Tre Jang je bio najefikasniji u Atlanti sa 25 poena, uz osam skokova i sedam asistencija, Dežonte Marej je postigao 18 poena, uz šest dodavanja i pet skokova, a Sadik Bej je upisao 17 poena i šest uhvaćenih lopti.

U ekipi Majamija bolji od ostalih je bio Kajl Lauri sa 33 poena, Tajler Hiro je upisao 26 poena i šest skokova, dok je Džimi Batler zabeležio 21 poen i devet asistencija.

Atlanta je tako zauzela sedmu poziciju u Istočnoj konferenciji i u prvoj rundi plej-ofa igra protiv Bostona.

Majami će se boriti za osmo mesto sa pobednikom meča između Toronta i Čikaga.

Osmoplasirani tim u plej-ofu igra protiv Milvokija.