Bajern pao sa prvog mesta, Borusija ubedljivo do liderske pozicije

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su na svom stadionu ekipu Ajntrahta sa 4:0 u meču 29, kola Bundeslige
Bajern pao sa prvog mesta, Borusija ubedljivo do liderske pozicijeGetty © Lars Baron

Ono što nisu uspeli u prošlom kolu, fudbaleri Borusije jesu u 29. domaćeg prvenstva.

Nakon novog kiksa Bajerna, koji je ovog puta poražen na gostovanju u Majncu, Borusija je trijumfom povratila prvo mesto na tabeli.

Dortmundu je bila neophodna pobeda nad Ajntrahtom, a "milioneri" su je praktično izborili u prvom poluvremenu.

Belingem je u 19. minutu načeo mrežu rivala, Malen u 24. povisio na 2:0, a Humels u 41. doneo ubedljivu zalihu pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak, u 66. minutu je Malen postigao novi gol i postavio konačnih 4:0.

Nakon 29 odigranih utakmica, Borusija je ponovo lider na tabeli Bundeslige, sa 60 bodova, jednim više od Bajerna.

Ajntraht je ostao deveti na tabeli, sa 42 osvojena boda.