Bajern iskoristio kiks Borusije i vratio se na prvo mesto Bundeslige

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu ekipu Herte rezultatom 2:0 u meču 30. kola Bundeslige
Bajern iskoristio kiks Borusije i vratio se na prvo mesto BundesligeGetty © Alexander Hassenstein

Bajern je, konačno, odigrao odličan meč i bez velike drame došao do pobede.

Bavarci na četiri uzastopna meča (dva u Bundesligi, dva u Ligi šampiona) nisu osetili ukus pobede, pa im je trijumf nad Hertom skinuo teret sa leđa.

Bajern je slomio otpor Herte u drugom poluvremenu - prvo je mrežu zatresao Serž Gnabri u 69. minutu, a potom je gol postigao i Kingsli Koman u 79. minutu.

Fudbaleri Bajerna su preuzeli prvo mesto na tabeli Bundeslige sa 62 boda, pošto drugoplasirana Borusija ima 61.

Ekipa iz Dortmunda napravila je kiks pre dva dana pošto je u gostima odigrala sa Bohumom bez pobednika, 1:1.

Herta je poslednja na tabeli Bundeslige sa samo 22 boda.

Bajern će u narednom kolu gostovati ekipi Verdera, dok će Herta u Berlinu dočekati Štutgart.