Đoković uz izgubljeni set do pobede nad Dimitrovim

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Bugarina Grigora Dimitrova sa 2:1 (6:3, 4:6, 6:1) u setovima i plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu
Đoković uz izgubljeni set do pobede nad DimitrovimGetty © Alex Pantling

Nešto teže od očekivanog, posle skoro dva i po sata tenisa, Đoković je savladao svog prijatelja Grigora Dimitrova u trećem kolu Rima.

Novak je 33. teniseru ATP liste dozvolio osvajanje jednog seta, ali ne i da ozbiljnije ugrozi pobedu.

Meč je započeo serijom brejkova, nakon koje je Đoković vodio sa 3:1.

Prednost brejka odbranio je do kraja prvog seta, koji je osvojio sa 6:3.

Vreme je odmicalo i Novak je sve više nameštao ruku i pronalazio sebi svojstvene udarce, pa je tako stekao prednost od 4:2 u drugom setu.

Delovalo je da će bez većih problema privesti meč kraju, ali usledio je odgovor Dimitrova, koji je pokazao da nema nameru da se preda.

Bugarski teniser osvaja četiri vezana gema, od kojih su dva bila brejka, pa tako preokreće u drugom setu i osvaja ga sa 6:4.

To kao da je razljutilo Novaka, koji je u odlučujućem setu potpuno preuzeo kontrolu nad mečom.

Rešali su se dobri udarci, osvojeni servis gemovi, a potom i brejkovi Đokovića, koji je ubedljivo osvoji treći set sa 6:1.

Protivnik u osmini finala biće mu bolji iz duela Fučović - Nori.

• 14. maj 2023 • 17:21

17:21

Kraj meča, Novak osvaja treći set sa ubedljivih 6:1

I treći put Đoković pravi brejk u odlučujućem setu, te tako sa ubedljivih 6:1 dolazi do osvajanja seta i pobede od 2-1.

• 17:17

Srpski teniser vodi sa 5:1, Dimitrov servira za opstanak

Novak nastavlja sa odličnom igrom u trećem setu. Vodi sa 5:1, pa će bugarski teniser u narednom gemu servirati za opstanak u meču.

• 17:10

Novi brejk, Đoković vodi sa 4:1

Ponovo Đoković dolazi u situaciju u kojoj ima osetnu prednost.

Ovoga puta, dolazi do dva brejka prednosti u odlučujućem setu, u kojem vodi sa 4:1.

• 16:52

Novak brejkom otvara treći set

Dimitrov završava odličnu seriju osvojenih gemova servis greškom, pa Novak pravi brejk na startu trećeg seta.

• 16:43

Dimitrov osvaja drugi set sa 6:4

Pronalazi Dimitrov ritam, vezuje četiri osvojena gema, od čega dva brejka i tako osvaja drugi set sa 6:4.

• 16:36

Bugarin preokreće, Novak servira za produžetak seta

Potvrđuje bugarski teniser brejk, pa sada vodi sa 5:4. Novak će u narednom gemu servirati za produžetak drugog seta.

• 16:33

Dimitrov vraća brejk i izjednačuje na 4:4

Vodio je Novak sa 4:2, ali Dimitrov se vraća u meč, pravi brejk i izjednačuje na 4:4.

• 16:13

Evo brejka, a potom i potvrde - 3:1 za Đokovića

Kako vreme odmiče, Novak preuzima potpunu inicijativu i u drugom setu.

Stiže prvi do brejka, koji potom i potvrđuje za prednost od 3:1.

• 16:02

Bez brejka na startu drugog seta

Obojica tenisera osvajaju servis gemove, pa je rezultat na startu drugog seta 1:1.

• 15:46

Đoković osvaja prvi set sa 6:3

Uspeo je bugarski teniser samo na kratko da odloži neizvežno, pa u nastavku Đoković osvaja prvi set sa 6:3.