Partizan razbio Studentski centar za polufinale ABA lige

Crno-beli su opravdali ulogu favorita u "majstorici"
Partizan razbio Studentski centar za polufinale ABA lige© Tanjug/Jadranka Ilić

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale plej-ofa ABA lige, pošto su u Beogradu u majstorici četvrtfinala savladali Studentski centar rezultatom 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20).

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 17 poena, dok su Zek Ledej i Alen Smailagić dodali po 14. Matijas Lesor je ubacio 13, a Jam Madar 12 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Danilo Tasić sa 14 poena, dok je Zvonimir Ivišić dodao 13.

Partizan će u polufinalu plej-ofa ABA lige igrati protiv Cedevita Olimpije. Polufinalna serija se igra na dve pobede, a termini mečeva će biti naknadno saopšteni.

Studentski centar je prvi meč u Beogradu dobio rezultatom 84:83, a u drugom duelu odigranom u Podgorici slavio je beogradski klub sa 81:79.

Večerašnji meč je odigran pred 14.077 navijača, a ovoj utakmici prisustvovao je i bivši košarkaš Partizana Bogdan Bogdanović. Crno-beli su na duelu sa Studentskim centrom postigli 15 trojki iz 27 pokušaja.

Studentski centar je bolje ušao u meč i već u trećem minutu poveo 8:2. Partizan je potom zaigrao angažovanije, a crno-beli su u sedmom minutu trojkom Nanelija stigli do prvog vođstva, 14:13. Partizan je zahvaljujući trojkama Nanelija u devetom minuta stekao prednost od osam poena (25:17). Crno-beli su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 27:21. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Partizan je prvo poluvreme dobio rezultatom 57:38.

Domaći košarkaši su u 23. minutu poveli 63:42, a tri minuta kasnije bilo je 73:51 za crno-bele. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 80:63. Crno-beli su poslednju četvrtinu otvorili serijom 5:0 za 85:63. Partizan je u nastavku meča održavao visoku prednost i zasluženo je izborio plasman u polufinale plej-ofa ABA lige.

U drugom polufinalu plej-ofa ABA lige igraju Crvena zvezda i Budućnost. Crvena zvezda vodi 1:0 u polufinalnoj seriji, a drugi meč biće odigran sutra u Podgorici.