Rubljov prejak za Đerea, Laslo zaustavljen u prvom kolu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je poražen na startu takmičenja od Rusa Andreja Rubljova sa 3:1 (6:1, 3:6, 6:3, 6:4)
Rubljov prejak za Đerea, Laslo zaustavljen u prvom koluGetty © Clive Mason

Rubljov, sedmi teniser sveta, i Đere, 60. teniser na ATP listi, sastali su se šesti put.

Rusu je bilo potrebno dva sata i 30 minutada dođe do petog trijumfa u međusobnim duelima.

Ruski teniser je bez većih problema dobio prvi set rezultatom 6:1.

Đere je početkom drugog seta zatražio medicinski tajm-aut, a potom je zaigrao mnogo bolje i agresivnije, pa je ovaj deo meča dobio sa 6:3.

Srpski teniser je na početku trećeg seta napravio brejk i poveo 2:0, ali je Rubljov uspeo da osvoji tri uzastopna gema i da povede sa 3:2.

Srpski teniser je izjednačio na 3:3, ali je Rus sa tri uzastopna osvojena gema dobio treći set rezultatom 6:3.

U četvrtom setu igralo se gem za gem do rezultata 2:2. Rubljov je potom napravio brejk, a onda je mirno meč priveo kraju, pošto je četvrti set dobio rezultatom 6:4.

Ruski teniser će u drugom kolu Rolan Garosa igrati sa pobednikom meča između Francuza Artura Kazoa i Korentina Mutea.