Čukarički pao u Budimpešti, Ferencvaroš preokretom do pobede

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su na gostovanju u Budimpešti od ekipe Ferencvaroša sa 3:1, u meču prvog kola grupne faze Lige konferencija
Čukarički pao u Budimpešti, Ferencvaroš preokretom do pobede© Screenshot/ArenaSportTV

Nije uspeo Čukarički da dođe do boda u istorijskoj, prvoj utakmici u klupskoj istoriji u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

Solidno su se "brđani" predstavili Evropi, stigli prvi do gola u Budimpešti, ali na kraju poklekli nakon preokreta.

Đorđe Ivanović obeležio je prvih 45 minuta susreta.

Prvo je srpski napadač doneo timu sa Banovog brda prednost u 26. minutu.

Nikčević je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac domaćina, a tamo Ivanović odlično reaguje, šutira iz okreta i postiže pogodak.

Do kraja prvog dela utakmice, Ivanović je u dva navrata bio neoprezan u svom šesnaestercu

Prvo je u 33. minutu bio u duelu sa Vargom, koji je olako pao, pa je nakon VAR intervencije, penal za domaće poništen.

Ipak, deset minuta kasnije, Ivanović je oborio brzonogog Ovusua, a španski arbitar dodelio je jedanaesterac.

Varga je bio precizan sa bele tačke, čime je doneo izjednačenje Ferencvarošu.

Delovalo je da će se sa nerešenim rezultatom otići na poluvreme, ali je domaćin uspeo još jednom da postigne pogodak.

Ovusu je nakon jednog kornera, došao do lopte, imao vremena da se namesti i veoma snažnim i preciznim udarcem, pogodi gol i donese preokret.

Drugo poluvreme donelo je veliku borbu i potpuno otvorenu utakmicu.

Imao je Čukarički svoje šanse, ali imao je i domaćin.

Ulaskom Aleksandra Pešića, Ferencvaroš je pokazao svoje ambicije da postigne još jedan gol, što je upravo preko srpskog napadača i uradio.

Pešić je u 79. minutu odlično reagovao, bio spreman na odbitak i "zakucao" loptu u mrežu Čukaričkog.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde tako je postavio konačnih 3:1 za Ferencvaroš.

• 21. sep 2023 • 20:45

20:45

Kraj meča, pobeda Ferencvaroša

Mađarski tim slavio je rezultatom 3:1.

• 20:43

90' - Igraće se još četiri minuta

Španski arbitar pokazao je da nadoknada iznosi četiri minuta...

• 20:30

79' - GOL! Pešić povećava na 3:1 za domaćina

Bio je na pravom mestu srpski napadač iz redova Ferencvaroša, koji dobro reaguje na odbitak i snažno "zakucava" loptu u mrežu Čukaričkog.

• 20:23

72' - Šansa za Čukarički, ostaje 2:1

Odlično je prošao Ivanović po levoj strani, ubacio loptu u peterac rivala, ali je tamo Adetunđi šalje daleko preko gola Ferencvaroša.

• 20:18

68' - Pešić preti golu Čukaričkog

Samo minut nakon što je ušao u igru, Aleksandar Pešić je glavom umalo postigao pogodak, ali je golman Čukaričkog Samurović, dobro reagovao.

• 20:12

61' - Velika borba u nastavku meča

Prava rovovsku borbu vode obe ekipe na sredini terena. Čukarički je agresivniji u nastavku, što se očekuje od tima koji gubi 2:1.

Meč je otvoren i očekuje se dosta uzbuđenja u preostalih pola sata susreta.

• 19:59

46' - Počelo je drugo poluvreme

Nastavljen je meč u Budimpešti...

• 19:39

Poluvreme: Ferencvaroš - Čukarički 2:1

Iako je srpski tim vodio golom Ivanovića od 26. minuta, Ferencvaroš postiže dva gola u finišu prvog poluvremena.

Varga iz penala u 43. i Ovusu u sedmom minutu nadoknade, doneli su domaćinu preokret.

• 19:35

45 +7' - GOL! Preokret Ferencvaroša

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Ferencvaroš stiže do preokreta.

Nakon kornera, lopta je stigla do Ovusua, koji se namestio i poslao veoma snažan i precizan udarac ka golu srpskog tima.

• 19:28

43' - GOL! Ferencvaroš stiže do izjednačenja

Varga je bio precizan sa bele tačke, čime Ferencvaroš stiže do izjednačenja protiv Čukaričkog.