Jokić u limitiranom vremenu pokazao šta ume, Micić debitovao za Oklahomu

Srpski košarkaš Nikola Jokić postigao je 17 poena u porazu Denvera od ekipe Čikaga rezultatom 133:124, nakon dva produžetka
Jokić u limitiranom vremenu pokazao šta ume, Micić debitovao za OklahomuGetty © Michael Reaves

Poprilično uzbudljivu i neizvesnu utakmicu odigrali su Nagetsi i Bulsi, pogotovo kada se u obzir uzme da se radi o predsezoni.

Ne samo da se pobednik nije znao nakon 48 minuta košarke, već su igrana i dva produžetka.

Naravno, minutaže kod igrača obe ekipe bile su odlično raspodeljene i više nego inače su šansu dobili oni koji tokom sezone neće imati bitne uloge.

Nikola Jokić je na parketu proveo 18 minuta, postigao 17 poena i imao šest skokova, četiri asistencije i dve uhvaćene lopte.

Iako je bio među igračima koji su odigrali najmanje minuta u redovima Denvera, srpski košarkaš bio je najbolji strelac svoje ekipe.

Čikago su do pobede predvodili Derozan sa 19, Lavin sa 17 i Karuso sa 14 poena.

Pored pomenutog Jokića, u Denveru su se istakli Stroter a 16 i Gilespi sa 13 pogodaka.

U dosadašnjem toku predsezone, Denver i Čikago imaju po jednu pobedu i jedan poraz.

Ostali srpski igrači koji su nastupali u mečevima predsezone NBA lige, nisu imali zapaženiji učinak.

Bogdan Bogdanović postigao je dva poena u pobedi Atlante nad Memfisom (103:102), Boban Marjanović imao je učinak od četiri poena i pet skokova u trijumfu Hjustona protiv Pelikansa (120:87), dok je Vasilije Micić u pobedi Oklahome nad Detroitom (125:120), postigao sedam poena.