Totenhemov "italijanski posao", Medison zabrinuo Sautgejta

Fudbaleri Totenhema pobedili su Lids sa 4:3 u meču 16. kola Premijer lige, iako su gosti tri puta vodili u Londonu.
Totenhemov "italijanski posao", Medison zabrinuo Sautgejta© Tanjug/AP Photo/David Cliff

Antonio Konte i fudbaleri Totenhema su rešili ove sezone da se, iz nedelje u nedelju, igraju sa živcima svojih navijača.

Lids je u Londonu poveo golom Samervila u desetom minutu, a izjednačio je Hari Kejn u 25.

Ipak, gosti su na odmor otišli sa prednošću, pošto je Rodrigo zatresao mrežu u 43. minutu.

Totenhem je rano izjednačio, posle svega šest minuta igre u nastavku, ali su gosti još jednom uspeli da dođu do prednosti.

Rodrigo je još jednom bio strelac, u 76. minutu.

Ali je onda Totenhem u uzbudljivoj završnici "preoteo" bodove i došao do očekivane pobede.

Italijanska veza je proradila - pojačanja iz Juventusa su odigrala ključne uloge u preokretu.

Prvo je Bentankur doneo izjednačenje u 81. minutu, a potom i vođstvo dva minuta kasnije, na sjajnu asistenciju Dejana Kuluševskog.

Lester igra sve bolje, što je potvrdio pobedom u Londonu nad Vest Hemom - 2:0.

Džejms Medison je doneo prednost gostima u osmom minutu, ali je potom zabrinuo selektora Engleske, Gereta Sautgejta, pošto je zbog povrede napustio teren u 25. minutu.

Vest Hem je zatresao mrežu, ali je gol Součeka poništen zbog ofsajda.

Lester je imao savršenu šansu da uveća prednost pre odlaska na odmor, ali je Fabijanski obranio penal koji je izveo Juri Tilemans u 42. minutu.

Harvi Barns je potvrdio pobedu Lestera posle brze kontre u 78. minutu.

Liverpul je rutinski savladao Sautempton na svom terenu sa 3:1, a svi golovi viđeni su u prvom delu igre.

Roberto Firmino je načeo goste u šestom minutu, ali je Če Adams izjednačio tri minuta kasnije.

Darvin Nunjez je postigao dva gola do poluvremena, u kojem je Liverpul mogao da postigne barem još tri.

Everton je nastavio sa užasnim igrama, pošto je poražen od Bornmuta u gostima sa 3:0, dok je Notingem Forest savladao Kristal Palas sa 1:0, a istim rezultatom je Njukasl savladao Čelsi.

U poslednjem današnjem meču, Arsenal je u gostima savladao Vulverhempton sa 2:0.

Dan u Premijer ligi je počeo ogromnim iznenađenjem, pošto je Brentford u gostima savladao Mančester siti sa 2:1.