Lajpcig ne odustaje od šampionske trke, Alonsov Leverkuzen u naletu

Fudbaleri Lajpciga savladali su u gostima Verder sa 2:1 u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.
Lajpcig ne odustaje od šampionske trke, Alonsov Leverkuzen u naletu© Tanjug/Carmen Jaspersen/dpa via AP

Lajpcig je novim trijumfom u šampionatu, barem za dan, preuzeo drugo mesto i prestigao Union Berlin.

Andre Silva je Lajcigu doneo prednost u Bremenu u 13. minutu, a izjednačio je Gros u 57.

Nove bodove gostima obezbedio je Šlager, golom u 71. minutu.

U usponu je i Bajer Leverkuzen, koji sa klupe vodi legendarni Ćavi Alonso.

Bajer je na svom terenu sa 2:0 savladao Štutgart, a strelci su bili Dijabi i Tah.

Bohum je na gostujućem terenu pobedio Augsburg sa 1:0, Herta je sa 2:0 savladala Keln, dok je Volfsburg u gostima pobedio ekipu Hofenhajma sa 2:1.

U poslednjem današnjem meču, Bajern je rutinski savladao Šalke u gostima sa 2:0.

Gnabri je doneo Bavarcima prednost u 38. minutu, a Čupo Moting potvrdio trijumf golom u 52.