Partizan pao u Minhenu - Kaboklo vukao, ali Bajern slavio nakon preokreta

Košarkaši Partizana poraženi su u Minhenu od ekipe Bajerna rezultatom 94:85 u meču osmog kola Evrolige

Ne može Partizan bez neizvesnih završnica u Evroligi ove sezone, a tako je bilo i na gostovanju u Minhenu.

Iako je u nekoliko navrata vodio dvocifrenom prednošću, Partizan je na kraju poražen od ekipe Bajerna.

Srpski tim je bolje otvorio meč, pošto je uz pomoć sjajne podrške sa tribina "BVM" dvorane u Nemačkoj, stigao do prednosti.

Konstantno je tim Željka Obradovića bio u prednosti i u prvih deset minuta odigrao možda i napadački najbolju četvrtinu ove sezone.

Ubacili su crno-beli 32 poena, a primili 25 i delovalo je da sve ide po planu i da gosti iz Beograda drže konce meča u svojim rukama.

Ipak, usledio je veliki pad na obe strane terena.

Mučio se Partizan da dođe do poena na jednoj, a dozvolio Bajernu da se razigra i pronađe pravi ritam na drugoj strani.

Bavarci su ušli u seriju i napravili preokret, pošto su na poluvreme odneli prednost od tri poena - 53:51.

Ofanzivno mučenje crno-belih nastavilo se i u trećoj deonici, što je Bajern znao da kazni i poveća razliku u svoju korist na dvocifren broj.

Poslednja četvrtina donela je pravi revolveraški obračun, pošto su obe ekipe pogađale sa distance.

Bruno Kaboklo, novo pojačanje Partizana, u svom debiju u Evroligi pokazao se u najboljem svetlu.

Brazilski centar uveo se u ritam zakucavanjem i poenima sa linije za slobodna bacanja, da bi potom pogodio tri vezane trojke.

Ipak, uprkos poenima Kabokla, nedostajao je doprinos ostatka ekipe.

Bajern je bio koncentrisanija i kvalitetnija ekipa u završnici meča, pa su na kraju i došli do, za njih, bitne pobede.

Kaboklo je sa 19 poena predvodio strelce srpskog tima, dok je drugi najbolji strelac bio Naneli sa 14. Ledej je ubacio 12 poena, a po deset su postigli Dozir i Trifunović.

Bajern su do trijumfa vodili Edvards sa 21 i Francisko sa 17 poena.

Srpski tim sada je na učinku od tri pobede i pet poraza u novoj sezoni u elitnom takmičenju.

Bajern je prekinuo niz od četiri poraza i takođe došao do skora 3-5.

• 15. nov 2023 • 22:35

22:35

Kraj meča: Bajern je savladao Partizan

Bavarci su bili koncentrisaniji i kvalitetniji u neizvesnoj završnici, te stigli do pobede rezultatom 94:85.

• 22:17

36' - Kaboklo vuče Partizan

Iako su Edvards i Francisko pogađali na jednoj strani, čak tri trojke vezao je centar Partizana Kaboklo, čime crno-beli smanjuju razliku na 82:78.

• 22:08

33' - Bajern održava prednost

Uspeo je Partizan da smanji deficit na jednocifren broj, ali Bajern za sada održava prednost koja varira između pet i sedam poena.

• 21:58

Kraj treće četvrtine: Bajern - Partizan 70:63

Jednu od najlošijih četvrtina, barem ofanzivno, odigrao je Partizan u trećoj deonici meča u Minhenu.

To je rezultovalo preokretu domaćina, koji u poslednju četvrtinu ulazi sa sedam poena prednosti.

• 21:50

27' - Bajern stiče dvocifrenu prednost

Na krilima Edvardsa i Ibake, Bajern stiče najvećih 10 poena prednosti na meču - 63:53.

Tim Željka Obradovića postigla je tek dva poena u trećoj četvrtini za sada, a u pitanju su bili poeni sa slobodnih bacanja.

• 21:42

23' - "Prazan hod" Partizana

Muče se crno-beli u napadu, što govori i podatak da nakon tri minuta u trećoj deonici, nije postigao poene.

Nije ni Bajernov napad idealan, ali Nemci uspevaju da periodično pogađaju, pa vode sa 56:51 u trećoj četvrtini.

• 21:18

Poluvreme: Bajern - Partizan 53:51

Iako je u nekoliko navrata imao dvocifrenu prednost, Partizan na pauzu za poluvreme ide sa zaostatkom od dva poena.

Trifunović je sa 10 poena najefikasniji u srpskom timu, sledi Kaminski sa devet i Ledej sa osam poena.

U redovima Bajerna ističu se Edvards sa 13, te Buker i Francisko sa po sedam poena.

• 21:06

27' - Bajern prvi put vodi

Veliki preokret napravili su Bavarci, koji stižu do prvog vođstva na meču - 42:41.

• 20:59

24' - Serija domaćina 6:0

Bajern uspeva da dođe do bolje igre na obe strane parketa, te serijom 6:0, smanjuje prednost Partizana na četiri poena - 34:38.

• 20:53

22' - Poeni Kabokla, Partizan ima dvocifrenu prednost

Poenima svog novog pojačanja sa linije za slobodna bacanja, srpski tim stiže do dvocifrene prednosti - 35:25.