Novo Mesto, nova pobeda Zvezde - crveno-beli lako sa Krkom

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u gostima Krku sa 90:67 u utakmici devetog kola regionalne ABA lige

Beogradski crveno-beli nisu imali previše poteškoća na putu do pobede u Novom Mestu.

Već posle uvodnih minuta je bilo jasno da je Zvezda u Sloveniju došla po novu pobedu.

Na početku meča napravili su seriju 11:0, što im je osiguralo dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine - 26:13.

Domaćin je pokušavao šutevima sa distance, ali je ovo oružje potpuno zakazalo, pa je Krka jedva ubacila pet poena u poslednjih pet i po minuta prvog poluvremena.

Iako ni jedni ni drugi nisu blistali u šutu za tri poena, Zvezda je održavala vođstvo odličnom igrom u reketu.

Domaćin je, konačno, počeo da igra bolje u poslednjoj četvrtini, ali je bilo prekasno da se sustigne velika prednost crveno-belih.

Tobi je predvodio Zvezdu sa 16 poena, a Bolomboj je dodao 13. Po 12 su ubacili Simonović i Lazarević, dok je dvocifren bio i Nedović sa 11.

U domaćem timu istakli su se Leon Stregar sa 15 poena i Kazins sa 11.

Pobedom u Sloveniji, ekipa Janisa Sferopulosa se vratila na čelo tabele, dok je Krka ostala pretposlednja.