Ivanovićeva osveta Zvezdi, crveno-beli nakon drame poraženi u Vitoriji

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Vitoriji od ekipe Baskonije sa 87:85, u meču 13. kola Evrolige

Nastavlja se niz loših rezultata Crvene zvezde u Evroligi, a najnoviji poraz, srpski tim doživeo je na gostovanju kod Baskonije.

Duško Ivanović vodio je svoj novi tim do trijumfa protiv starog.

Baskonija je vodila većim delom meča, Zvezda je nekoliko puta uspela da uhvati priključak, ali su domaći odbili nalete i došli do trijumfa.

Tim iz Vitorije mnogo je bolje ušao u meč, pošto je napravio seriju 7:0, na krilima Vanje Marinkovića.

Nakon 10 minuta domaćin je vodio sa osam, a na poluvreme otišao sa devet poena prednosti (52:43).

Španci su sjajno šutirali u prvom poluvremenu, što govori i podatak o 11 postignutih trojki.

Treća četvrtina ponovo je protekla u znaku Crvene zvezde, koja je sjajnom energijom i boljom igrom na obe strane parketa, uspela da uhvati potpuni priključak.

Počela je Zvezda sa dobrom odbranom, a nastavilo se poenima sa distance, kao i iz tranzicije.

Uspeli su izabranici Janisa Sferopulosa da dođu do izjednačenja u trećoj četvrtini (62:62), ali su skupo platili greške u samom finišu treće deonice.

Izgubljene lopte brzo su rezultovale primeljnim poenima, pa je Baskonija u poslednju četvrtinu ušla sa pet poena prednosti.

Imala je Baskonija dvocifrenu razliku u poslednjoj deonici, ali Zvezda nije odustajala do poslednjeg momenta.

Trojkama Teodisića i Gedraitisa, srpski tim smanjio je razliku na samo dva poena.

Baskonija je promašenim slobodnim bacanjem, ostavila prostor Zvezdi, a trojkom Gedraitisa na osam sekundi do kraja susreta, došlo se do izjednačenja.

Ipak, Baskonija je pogodila naredna dva slobodna bacanja i odbranila se u poslednjem napadu, te tako došla do trijumfa.

Gedraitis je umalo postigao trojku za pobedu, ali je lopta izašla iz obruča i otišla u ruke Monekea.

Sedekerskis je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su ga Hauard sa 17 i Moneke sa 15 poena.

Gedraitis je sa 24 poena bio najbolji strelac Zvezde, dvocifreni su bili još i Bolomboj sa 14 i Teodosić sa 12 poena.

Ivanovićem tim upisao je petu pobedu u poslednjih šest mečeva, te nakon 13 utakmica u ovoj sezoni Evrolige, ima učinak 8-5.

Zvezda je upisala četvrti poraz u poslednjih pet mečeva, pa sa učinkom 4-9 zauzima tek 15. mesto na tabeli Evrolige.

• 8. dec 2023 • 22:37

22:37

Kraj meča, Baskonija je savladala Zvezdu

Nije uspeo Gedraitis da pogodi trojku za pobedu, pa je španski tim upisao pobedu rezultatom 87:85.

• 22:30

40' - Gedraitis pogađa, Zvezda izjednačila na osam sekundi do kraja

Promašila je Baskonija jedno od dva slobodna bacanja, što je otvorilo put Zvezdi da dođe do izjednačenja.

Rokas Gedraitis pogodio je novu trojku, ovoga puta iz veoma teške pozicije, čime je srpski klub stigao do izjednačenja.

Rezultat na osam sekundi do kraja meča, iznosi 85:85.

• 22:24

39' - Geidraitis pogađa za -2

Neverovatno je šta se sve izdešavalo u poslednja dva minuta ovog susreta.

Baskonija je imala dvocifrenu prednost, usledile su dve trojke Zvezde, koja je usput i promašila barem pet otvorenih trojki.

Gedratis je trojkom smanjio deficit Zvezde na samo dva poena, a do kraja susreta ostalo je još 24 sekunde.

• 22:11

35' - Nova dvocifrena prednost domaćih

Ponovo Baskonija kažnjava "prazan hod" Crvene zvezde, te poenima u tranziciji stiče dvocifrenu prednost - 75:65.

• 22:00

Kraj treće četvrtine: Baskonija - Crvena zvezda 67:62

Sa pet vezanih poena u poslednjem minutu, Baskonija je kaznila greške Crvene zvezde i u poslednju deonicu ušla sa upravo tolikom prednošću.

Uspeo je srpski tim da izjednači na momente, ali je nova greška Tobija pokrenula seriju domaćih.

• 21:55

28' - Zvezda uhvatila potpuni priključak

Sjajna energija izabranika Janisa Sferopulosa u trećoj deonici, donela je srpskom klubu potpuni priključak.

Uspeli su crveno-beli da zaustave lake poene domaćih, a potom stigli do koševa u tranziciji na drugoj strani.

Zvezda je uhvatila potpuni priključak, pošto je smanjila razliku na samo tri poena u korist Baskonije - 62:59.

• 21:44

35' - Zvezda u naletu, smanjila na -6

Odličan start treće deonice od strane srpskog tima, koji trojkom Geidraitisa uspeva da smanji deficit na šest poena - 55:49.

• 21:39

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:22

Poluvreme: Baskonija - Crvena zvezda 52:43

Nakon 20 minuta košarke, Baskonija ima devet poena prednosti.

Španski tim je ubacio čak 11 trojki, što je definitivno glavno napadačko oružje tima Duška Ivanovića.

Hauard ima 14, a Moneke 12 poena kod domaćih.

Najefikasniji u redovima Zvezde su Geidraitis sa devet, kao i Nedović i Bolomboj sa po sedam poena.

• 21:03

15' - Hauard raspucan, Zvezda u dvocifrenom zaostatku

Odlično igraju domaći, koji u drugoj deonici nastavljaju sa odličnim procentima pogodaka sa distance.

Novom trojkom Hauarda, Baskonija stiče 11 poena prednosti - 39:28.