Zvezda nakon drame sprečila iznenađenje, Mega posustala u samom finišu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Mege sa 98:88 u meču 11. kola ABA lige
Zvezda nakon drame sprečila iznenađenje, Mega posustala u samom finišu© ABA liga

Izuzetno neizvesno bilo je u "Hali sportova Ranko Žeravica" u duelu dva srpska tima.

Crveno-beli su uz dosta muke opravdali ulogu favorita i upisali novi trijumf nad ekipom Mege.

Odlično je domaćin ušao u meč i od prvog minuta nagovestio da će ovo biti meč koji će odlučiti detalji.

Mega je nakon 10 minuta vodila 27:22, što govori o raspoloženosti u napadu.

Zvezda je ipak uspela u drugoj deonici da zaigra znatno bolje i napravi pravi preokret.

U drugih 20 minuta, gosti su bili bolji sa 26:13, te tako na poluvreme otišli sa osam poena prednosti.

Mega se nijednog trenutka ovog susreta nije predavala, pa je tako uspela da preokrene meč ovoga puta u svoju korist.

Čak 30 ubačenih poena u trećoj deonici potpuno su šokirali Zvezdu i na momente doneli domaćem timu šest poena prednosti.

Zahvaljujući odlučujućoj, poslednjoj četvrtini, koju su odigrali na evroligaškom nivou, crveno-beli su uspeli da prelome otpor uporne Mege i dođu do pobede.

Nedović je sa 23 poena predvodio strelce pobedničkog tima, a 21 poen postigao je Teodosić.

Dvocifren je bio još i Bolomboj sa 12 poena.

Mladi Topić bio je najefikasniji u redovima Mege sa 21 poenom, 16 je ubacio Plavšić, a Đurišić je meč završio sa 12 poena.

Crvena zvezda je pobedom odbranila prvo mesto na tabeli i sada ima učinak 10-1, dok je Mega upisala šesti poraz u 11 mečeva.