Siti okrenuo u Liverpulu, Čelsi konačno pobedio

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Everton sa 3:1 u utakmici 19. kola Premijer lige
Siti okrenuo u Liverpulu, Čelsi konačno pobedioGetty © Naomi Baker

Siti je konačno došao do pobede, ali se pošteno preznojio i pomučio za bodove u Liverpulu.

Everton je poveo golom Džeka Herisona u 29. minutu, a rezultat se nije menjao do odlaska na odmor.

U nastavku, "građani" su slomili domaćina - prvo je Foden izjednačio u 53. minutu, a zatim je Alvarez preokrenuo sa penala u 64.

Konačan rezultat postavio je Bernardo Silva u 86. minutu meča.

Siti je četvrti na tabeli sa 37 bodova, dok je Everton 17, sa 16 osvojenih bodova.

Navijači Čelsija konačno imaju razloga za slavlje, pošto je njihov tim konačno došao do pobede - savladali su na svom terenu Kristal Palas sa 2:1.

Mudrik je u 13. minutu doneo prednost "plavcima", a izjednačio je sjajnim golom Olise u nadoknadi prvog dela igre.

Čelsiju je poništen gol u 77. minutu zbog ofsajda, ali je u 89. Noni Mandueke sigurno izveo penal i obezbedio pobedu Čelsiju.

"Plavci" su deseti na tabeli sa 25 bodova, dok je Palas na 15. mestu, sa 18.

Vulverhempton je bio ubedljiv na gostovanju Brentfordu - 4:1.

Vulvsi su 11. na tabeli sa 25 bodova, dok Brentford ima 19 i nalazi se na 14. poziciji.