Hojlund pronašao formu, ali Junajted ne može put do pobede

Fudbaleri Mančester junajteda i Totenhema odigrali su nerešeno - 2:2 u utakmici 21. kola Premijer lige
Hojlund pronašao formu, ali Junajted ne može put do pobedeGetty © Catherine Ivill

Tri minuta nakon prvog sudijskog zvižduka, publika na "teatru snova" imala je razlog za radost.

Rasmus Hojlund je zakucao loptu u mrežu i postigao gol na drugom uzastopnom meču, nakon dugog posta.

Tempo u Mančesteru je bio na izuzetnom nivou, napadali su i jedni i drugi bez garda, a Totenhem je došao do izjednačenja u 19. minutu.

Rišarlison je bio najsnalažljiviji nakon kornera, pa je glavom sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Junajted je na odmor, ipak, otišao sa prednošću, pošto je u 40. minutu Hojlund asistirao Rašfordu, a napadač "đavola" postigao gol, prvi na "Old Trafordu" nakon 992 minuta.

Totenhem, koji je prvi put od marta 2020. godine igrao bez Kejna i Sona (Kejn u Bajernu, Son sa reprezentacijom Južne Koreje), uspeo je da izjednači na samom početku drugog dela igre.

Timo Verner je dodao loptu do Bentankura, a Urugvajac izjednačio na 2:2.

Nije bilo previše izglednih prilika do samog kraja, kada je Junajted imao šansu da dođe do trijumfa.

Skot Mektomini je visoko skočio, bio usamljen, ali je glavom šutirao preko gola, pa je meč završen remijem.

Totenhem je peti sa 40 bodova, dok Junajted ima osam manje i nalazi se na sedmom mestu.

U prvom današnjem meču Everton i Aston Vila su odigrali 0:0.