Učitelj bez "popusta" za učenika, Totenhem igra samo "lude" utakmice

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Barnli sa 3:1 u utakmici 22. kola Premijer lige
Učitelj bez "popusta" za učenika, Totenhem igra samo "lude" utakmiceGetty © Alex Livesey

U duelu ekipa koje vode Pep Gvardiola i njegov nekadašnji igrač - Vensan Kompani, kao pobednik je izašao učitelj.

Već posle 22 minuta igre je bilo 2:0 za "građane", pošto je oba gola postigao Hulijan Alvarez.

Na startu drugog dela igre, Rodri je pogodio na asistenciju Fila Fodena.

U poslednjim trenucima igre, gosti su stigli do počasnog gola, preko mladog El Dahila.

Siti je ovom pobedom preskočio Arsenal na drugom mestu - ima 46 bodova, koliko i "tobdžije", ali i meč više.

Barnli je pretposlednji sa svega 12 bodova iz 22 utakmice.

Uzbudljiv meč u Londonu odigrali su Totenhem i Brentford.

Gosti su vodili na poluvremenu, golom Nila Mopeja u 15. minutu.

Nakon odmora, Totenhem je razbio goste za desetak minuta.

Udogi je izjednačio u 48, Džonson doneo preokret minut kasnije, a Rišarlison povisio u 56. minutu.

Ajvan Toni je u 67. minutu doneo nadu gostima, ali se do kraja meča nije menjao rezultat.