Spektakularan vaterpolo klasik, Hrvatska se domogla polufinala

Vaterpolisti Srbije poraženi su u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Dohi od selekcije Hrvatske, rezultatom 15:13
Spektakularan vaterpolo klasik, Hrvatska se domogla polufinalaGetty © Albert ten Hove/Orange Pictures/BSR Agency

Srbija i Hrvatska su, još jednom, pružili spektakularnu borbu u bazenu.

Kao i svaki duel "delfina" i "barakuda", i ovaj u Dohi je bio uzbudljiv i interesantan, a na kraju i dramatičan.

Iskusnija Hrvatska, dobro je iskoristila više vremena za odmor pred četvrtfinale, pa je bolje ušla u meč.

Ipak, Srbija nije posustajala u ritmu koji je protivnik nametnuo.

Igralo se gol za gol, pa je prva četvrtina završena rezultatom 4:4.

Druga je bila još efikasnija.

Srbija je prvi put povela na meču (6:5), a odmah došla i do dva gola prednosti - 7:5.

Ipak, Hrvati su odmah odgovorili, došli do izjednačenja, pa se na poluvreme se otišlo sa 9:9 na semaforu.

Na startu treće četvrtine su "zategnute" odbrane na obe strane.

Dugo se čekalo na gol, a do njega je prva došla Hrvatska.

Samo gol prednosti Hrvatske na kraju treće četvrtine, najavio je još više uzbuđenja u poslednjoj.

I bilo je dramatično do same završnice.

Srbija je propustila svoje šanse (dva peterca je odbranio protivnički golman), a onda je ostala bez isključenog Dušana Mandića.

Hrvatska je uspela da sačuva prednost i domogne se polufinala, gde će igrati protiv boljeg iz duela Mađarska - Francuska.

Srbija - Hrvatska 12:14

Mandić je isključen, Hrvatska ima peterac.

• 18:10

Burić postiže novi gol, Hrvatska ima dva gola prednosti.

• 18:07

Srbija - Hrvatska 12:13

Sada je Strahinja Rašović izveo peterac, ali je i njegov udarac odbranio Bijač.

• 18:05

Isti takav napad - strpljiv i dug - odigrala je i Hrvatska, a Loren Fatović je postigao gol.