Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu, pošto je pobedio Finca Emila Rusuvuorija sa 2:0 (7:5, 6.2)
Lajovića nije omela ni pustinjska kiša - savladao Finca i plasirao se u drugo kolo Indijan VelsaGetty © Cameron Spencer

Meč, koji je zbog kipe prekidan, pa nastavljen u večernjem terminu, trajao je 97 minuta, a Lajović je do trijumfa stigao preciznijom i sigurnijom igrom od rivala.

U prvom setu Lajović je došao do ranog brejka u prvom gemu i tako uspeo da nametne svoj ritam.

Finac se nije predavao, pa je vratio brejk u šestom gemu, nakon čega je usledio period izjednačene igre.

Tek u 11. gemu srpski teniser ponovo oduzima servis protivniku i tako trasira sebi put do osvajanja prvog seta.

Nakon velike pauze meč je nastavljen i u drugom setu se bolje snašao Lajović.

Odmah na početku je oduzeo servis Fincu i nakon toga sigurno servirao do sedmog gema u kom je ponovo došao do brejka.

Protivnik Lajoviću u drugom kolu, u subotu od 19 časova, biće Amerikanac Fransis Tijafo, 18. nosilac na turniru u Kaliforniji.