Palmer predvodio, Mudrik stavio tačku na pobedu Čelsija protiv Njukasla

Fudbaleri Čelsija savladali su kao domaćini ekipu Njukasla sa 3:2 u meču 28. kola Premijer lige
Palmer predvodio, Mudrik stavio tačku na pobedu Čelsija protiv NjukaslaGetty © Mike Hewitt /

Predugo se čekalo, ali napokon su fudbaleri Maurisija Poketina pokazali delić svog potencijala.

Čelsi je na svom stadionu savladao Njukasli tako četvrti meč zaredom ostao neporažen.

Palmer je u šestom minutu proigrao Džeksona, a ovaj pogodio za ranu prednost "plavaca".

U 43. minutu su gosti stigli do izjednačenja, a strelac je bio Isak.

Igrao se 57. minut kada je Palmer postigao pogodak na asistenciju Fernandeza i tako vratio domaćinu prednost.

Na 3:1 povisio je Mudrik, koji je demonstrirao svoju brzinu i umeće sa loptom, kada je zaobišao nekoliko rivala i golmana Njukasla.

Gosti su do kraja meča uspeli da postignu jedan pogodak i učine sam finiš uzbudljivim.

Bilo je to u 90. minutu, kada je strelac bio Marfi, ali Njukasl do kraja nije uspeo da dođe do boda.

Srpski golman Đorđe Petrović odigrao je čitav meč na golu domaćeg tima.

Dve ekipe ostale su na 10. i 11. mestu, ali je Čelsi uspeo da smanji zaostatak za "svrakama" na jedan bod.