Mahač brži od kiše, Rubljov eliminisan sa mastersa u Majamiju

Ruski teniser Andrej Rubljov eliminisan je već u prvom meču na mastersu u Majamiju, pošto je u dva seta (6:4, 6:4) poražen od Čeha Tomaša Mahača

U meču koji je trajao tek nešto više od sat vremena, Mahač je bio sigurniji igrač, iskoristio je dve brejk lopte - po jednu u svakom setu, i došao do trećeg kola turnira na Floridi.

Čeh je u prvom setu bio dominantan i nije dozvolio protivniku da dođe ni do brejk prilike. U petom gemu oduzeo je servis Rubljovu i sigurnom igrom došao do prvog seta - 6:4.

Slična situacija viđena je i u drugom delu igre - Rubljov je već u trećem gemu izgubio svoj servis, ali je ovoga puta imao dve šanse da se revanšira rivalu.

Rus je propoštao po brejk priliku u šestom i desetom gemu, pa je Mahač i drugi set osvojio rezultatom 6:4.

Mahač će u trećem kolu igrati protiv pobednika zanimljivog duela između veterana Endija Marija i Argentinca Tomasa Ečeverija, koji je počeo (3:3 prvi set), ali je prekinut zbog kiše u Majamiju.