Plej-in sve dalje, Partizan ispustio pobedu protiv Olimpijakosa

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa na svom terenu sa 74:69 u utakmici 32. kola Evrolige

Crno-beli je želeo da dođe do izuzetno važne pobede protiv Olimpijakosa, kojom bi se približili plej-inu Evrolige.

Ozbiljno su shvatili momci Željka Obradovića ovaj meč, pa je delovalo, čitave tri četvrtine, da su na dobrom putu da dođu do trijumfa.

Jaka odbrana, koju je Željko Obradović želeo za ovu utakmicu, donosila je plodovem pa je prednost Partizana rasla sve do poslednje deonice.

Pred početak poslednje četvrtine, na semaforu je pisalo 59:46.

Međutim, situacija u poslednjoj četvrtini nije mogla da se odvija gore po crno-bele.

Gosti su zategli odbranu i igrali mnogo agresivnije.

Vilijams-Gos je pogodio trojku od tablu, a zatim je i Vokap realizovao "dva plus jedan".

Serijom 12:0 Olimpijakos je došao na samo "minus jedan" – 59:58, a zatim su poenima Papanikolaua, gosti došli i do prednosti.

Ušlo se u neizvesnu i dramatičnu završnicu, ali je u njoj Partizan svoje šanse propustio, a Olimpijakos je zadržao koncentraciju i priveo meč kraju.

Kevin Panter je postigao 19 poena, Frenk Kaminski 14, Bruno Kaboklo jedan manje, dok je Doužer dodao 12.

U pobedničkom timu, Vilijams-Gos je ubacio 17, a Papanikolau 13.

Partizan sada ima skor 14-18 i sve je dalje od plasmana u plej-in, a Olimpijakos ima skor 20-12.

Partizan u narednom kolu gostuje Albi.

• 28. mar 2024 • 22:20

22:20

Kraj meča - 69:74

Partizan je poražen u Beogradu.

• 22:14

36' Olimpijakos vodi - 61:62

Papanikolau postiže lake poene, gosti vode u Beogradu.

• 22:08

34' Loši minuti za crno-bele - 59:58

Agresivna odbrana Olimpijakosa je dala rezultata - seriju 12:0.

Partizan je još uvek bez poena poslednjoj četvrtini, a već ima i tri izgubljene lopte.

• 22:04

Kraj treće četvrtine - 59:46

Lepu prednost imaju crno-beli pred početak poslednje deonice.

• 21:55

28' Trojka Pantera - 57:44

Težak šut je uzeo Kevin Panter, ali pogodio trojku!

• 21:42

Nastavljen je meč

Partizan ima osam poena prednosti.

• 21:23

Poluvreme - 40:32

Ljut je Željko Obradović na kraju druge četvrtine, pošto je Olimpijakos došao do lakih poena u poslednjim sekundama.

Ali, Partizan ima osam poena prednosti na poluvremenu.

Panter, Kaminski i Doužer su postigli po osam poena, a na drugoj strani je najefikasniji Vilijams-Gos sa sedam.

• 21:04

15' Trojka Smailagića - 28:23

Smailagić je podigao publiku na noge!

• 20:51

Kraj prve četvrtine - 22:17

Imao je Partizan "plus devet", ali je Olimpijakos lakim poenima u završnici prve četvrtine uspeo da smanji.

• 20:41

5' Prvi poeni Pantera - 9:9

Velika borba na početku meča, poenima Pantera Partizan dolazi do izjednačenja.