Bogdanović raspucan, Atlanta ponovo nakon drame do pobede nad Bostonom

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, ostvario je učinak od 24 poena, sedam skokova i pet asistencija u pobedi Atlante na domaćem terenu nad ekipom Bostona, rezultatom 123:122
Bogdanović raspucan, Atlanta ponovo nakon drame do pobede nad BostonomGetty © Kevin C. Cox

Prava drama odvila se u "Stejt farm areni" u Džordžiji, a domaći "jastrebovi" do pobede su stigli nakon produžetka.

Čitavim tokom meča, nijedan tim nije uspevao da napravi osetniju razliku i preuzme kontrolu.

Vreme je prolazilo, a susret ulazio u veoma neizvesnu završnicu.

Gosti iz Masačusetsa su konstantno imali prednost, ali je bitne trojke u poslednjoj četvrtini pogađao Srbin Bogdan Bogdanović, koji je doneo Atlanti izjednačenje.

Seltiksi su propustili svoju šansu da u regularnom toku dođu do trijumfa, pa je meč otišao u produžetke.

U dodatnih pet minuta košarke, viđen je pravi "karambol".

Pregršt izgubljenih lopti, ali i veoma teških poena, viđeni su na obe strane parketa.

Dežonte Mari preuzeo je potpunu odgovornost u redovima "jastrebova" i gotovo sam vodio svoju ekipu do pobede.

Mari je meč završio sa 44 poena (iz 44 šuta iz igre), a uz to je imao i po sedam skokova i asistencija.

Bogdanović je na parketu proveo 43 i po minuta, što je druga najveća minutaža na meču.

U pomenutom vremenu, Srbin je ubacio 24 poena, imao sedam skokova i pet asistencija, uz jednu ukradenu loptu.

Kod gostiju, cela startna petorka bila je dvocifrena, a najviše su se istakli Tejtum sa 31 poenom, kao i Vajt sa 22.

Drugi put u par dana razmaka, tim iz Džordžije je savladao lidera Istoka.

Atlanta je došla do nove bitne pobede u borbi za plej-in, pošto Hoksi sada imaju skor 34-39 i nalaze se na 10. mestu na tabeli Istočne konferencije.

Sa druge strane, Boston je ostao prvoplasirana ekipa Istoka, sa učinkom od 57 pobeda i tek 16 poraza.