"Ludo" na Banovom brdu, Čukarički srušio Partizan u nadoknadi

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju kod ekipe Čukaričkog sa 3:2 u meču 30. kola Superlige Srbije
"Ludo" na Banovom brdu, Čukarički srušio Partizan u nadoknadi© FK Partizan

Pravi fudbalski spektakl viđen je na Banovom brdu u derbiju 30. kola domaćeg prvenstva.

Pet golova, vođstvo od 2:0 koje je nadoknadđeno i potom pogodak u 94. minutu za pobedu domaćina.

Većim delom susreta, igrao se potpuno otvoreni fudbal i obe ekipe su imale svoje šanse.

Čukarički je jednu takvu iskoristio u 28. minutu i stekao vođstvo.

Docić je uposlio Vinisijusa Mela, koji je savladao Jovanovića i doneo Čukaričkom prednost, sa kojom se otišlo na poluvreme.

Već u šestom minutu nastavka, nekadašnji fudbaler Partizana postigao je gol protiv svog bivšeg kluba.

Ivanović je postigao drugi gol za Čukarički i nagovestio krah crno-belih.

Pokušavao je Partizan na razne načine da postigne pogodak i učini završnicu neizvesnijom.

Upravo to se i dogodilo, pošto je usledio pravi haotični finiš.

U samo dva minuta razmaka, Partizan je postigao dva gola i došao do izjednačenja.

Prvo je Severina u 90. minutu postigao gol za 2:1, a potom je u drugom minutu nadoknade Baždar poravnao na 2:2.

Taman kada je delovalo da će Čukarički ispustiti veliku prednost, Nikčević je u četvrtom minutu nadoknade postigao pobedonosni pogodak.

Partizan regularni deo sezone završava na drugom mestu na tabeli sa 70 bodova, sedam manje od Crvene zvezde.

Zvezda je iskoristila kiks "večitog" rivala, pošto je savladala Železničar sa 3:0.

Čukarički je upisao 48. bod i zauzeo peto mesto na tabeli, pred početak plej-of formata takmičenja.