Duciju prija Barselona – pao i Davidovič Fokina za četvrtfinale

Srpski teniser nastavio sa odličnim partijama u prestonici Katalonije i došao do novog trijumfa
Duciju prija Barselona – pao i Davidovič Fokina za četvrtfinaleGetty © Pedro Salado / Contributor

Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni, trijumfom nad domaćim predstavnikom Alehandrom Davidovičem Fokinom, rezultatom 7:6 (12:10), 3:6, 6:1.

Duciju će mnogo značiti uspeh u Barsi jer je ove sedmice ostao bez 250 bodova zbog titule koje je prošle sezone osvojio u Banjaluci.

Ostvario je i treći trijumf protiv 27. igrača sveta i to nakon neverovatno uzbudljivog prvog seta.

Velika borba je viđena je u tom delu igre, a oba tenisera su napravila po tri brejka. Pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku. Španac je imao četiri set lopte, ali je Lajović uspeo da napravi preokret i da prvi set dobije rezultatom 7:6 (12:10).

Davidovič Fokina je poveo 2:0 u drugom setu, Srbin se vratio, ali je Alehandro novom serijom izborio odlučujući set.

Činilo se da bi mogao da ozbiljno zapreti, međutim, dogodilo se potpuno suprotno – Lajović je briljirao u trećem setu, a svom rivalu je prepustio samo jedan gem i zasluženo je stigao do pobede.

On će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Australijanca Aleksa de Minora i Francuza Artura Fisa.

ATP turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 2.782.960 evra.