Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana sa 3:2 u 173. "večitom" derbiju u okviru prvog kola plej-ofa Superlige Srbije
Zvezda potpunim preokretom do pobede u derbiju, Partizan platio kaznu dva penala© ATA Images

Poprilično sličan "večiti" derbi odigrali su Crvena zvezda i Partizan, poput prošlog na stadionu "Rajko Mitić".

Ipak, ovoga puta je ishod bio drugačiji, pošto je Zvezda uspela da napravi preokret i slavi golovima u završnici i sudijskoj nadoknadi.

Zvezda je više napadala, stvarala veći broj šansi i opasnih situacija na polovini rivala, ali je na kraju morala da juri rezultat.

Partizan je ponovo znao da materijalizuje svoje šanse i kazni gotovo svaku grešku domaćina.

Delovalo je da će crno-beli imati povoljan rezultat, ali je Zvezda uspela da postigne dva gola u samoj završnici meča.

Sve je počelo u 11. minutu, kada je Stojković probio i centrirao sa desne strane, a Baždar na drugoj stativi glavom poslao loptu u mrežu.

Ipak, prednost Partizana trajala je tek pet minuta. Kovačević je izgubio loptu, a Ivanić je to iskoristio, pokušao da zaobiđe golmana Krunića i iznudio penal.

Siguran sa bele tačke bio je Kanga.

Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije menjao, ali je drugi deo meča doneo rasplet.

Minut 56. bio je na semaforu kada je Zahid proigrao Severinu, a ovaj povukao loptu na protivničkoj polovini i na maestralan način savladao Glazera za vođstvo Partizana od 2:1.

Iz napada u napad, Zvezda je krenula u totalnu ofanzivu i na kraju uspela da postigne dva gola.

U 90. minutu je Endiaje pobegao odbrani rivala, izdržao duel sa Markovićem i na kraju pokazao smirenost u zavšrnici, kada je prebacio golmana gostiju za 2:2.

Usledila je uzbudljiva nadoknada u iznosu od 15 minuta, zbog čestih prekida igre.

U devetom minutu nadoknade, Bukari je istrčao u kontru, pretrčao Antića koji ga je oborio u svom šesnaestercu.

Novi penal za Zvezdu, ovoga puta u gol je pretvorio Katai, koji je tako kompletirao preokret i doneo pobedu Zvezde od 3:2.

Nakon pobede, crveno-beli imaju 10 bodova prednosti u odnosu na "večitog" rivala, nakon prve utakmice u plej-ofu Superlige Srbije.

U narednom kolu, Zvezda će ići u goste kod Vojvodine, dok će Partizan dočekati ekipu TSC-a.

Već u sredu, sledi novi derbi, u polufinalu Kupa Srbije, takođe na stadionu "Rajko Mitić".

• 20. apr 2024 • 20:15

20:15

Kraj meča, Zvezda je savladala Partizan

Golovima u finišu meča, Crvena zvezda je savladala Partizan sa 3:2 u 173. "večitom" derbiju.

• 20:03

90 +9' - GOL! Katai precizan sa bele tačke, Zvezda vodi

Aleksandar Katai je uputio veoma precizan udarac, Krunić je pogodio stranu, ali nije uspeo da odbrani šut.

Zvezda stiže do potpunog preokreta i vođstva od 3:2.

• 20:00

90 +7' - Penal za Zvezdu

Bukari je istrčao u kontru, pretrčao Antića, koji ga obara unutar sopstvenog šesnaesterca.

Ilić je pokazao na belu tačku, pa će Zvezda imati priliku da napravi potpuni preokret.

• 19:55

Igraće se još 15 minuta

Sudijska nadoknada iznosi čak 15 minuta, jer je arbitar Ilić u mnogo navrata morao da prekida igru.

• 19:53

90' - GOL! Endiaje donosi Zvezdi izjednačenje

Pobegao je Zvezdin napadač odbrani gostiju, izdržao duel sa Markovićem i na kraju smirenom zavšrnicom prebacio golmana Krunića i postigao pogodak.

Zvezda stiže do izjednačenja u 90. minutu.

• 19:49

86' - Hvang pogađa stativu

Nakon centaršuta Đige, lopta je stigla do Hvanga na ivicu šesnaesterca, a ovaj je veoma solidno šutirao.

Međutim, vrhovima prstiju golman Krunić kači loptu, koja potom pogađa stativu.

Ostaje 2:1 za Partizan.

• 19:33

69' - Poništen gol Zvezdi

Proslavili su pogodak domaći fudbaleri, ali je na kraju on poništen zbog ofsajda.

Neverovatne odbrane imao je Krunić, prvo nakon šuta Kataija iskosa, a potom i prilikom šuta Endijaea glavom.

U nastavku akcije, lopta se odbila do Bukarija, koji je progirao Kataija, koji je glavom prosledio u mrežu.

Ipak, prilikom centaršuta u začetku akcije, Endiaje je bio u nedozvoljenoj poziciji.

• 19:28

64' - Partizan mora da menja, Kastiljo je povređen

Žestok sudar imao je Kastiljo sa svojim golmanom Kurnićem, pri prekidu i centaršuta fudbalera Zvezde.

Kastiljo krvav napušta meč, a umesto njega na terenu je Stjepanović.

U igri je i Saldanja, koji je ušao umesto Baždara.

• 19:23

60' - Krunić ponovo čuva mrežu Partizana

Ponovo je Zvezda bila u prilici za postigaznje gola. Stamenić je centrirao ka Endiajeu, čiji udarac glavom brani golman Partizana.

• 19:20

56' - GOL! Partizan ponovo vodi, Severina je strelac

Nije Zvezda uspela da očisti opasnost nakon centaršuta sa leve strane. Zahid je doturio loptu do Severine, koji se namestio i perfektno šutirao i od stativu poslao loptu u mrežu Zvezde.

Partizan vodi 2:1 na stadionu "Rajko Mitić".