Čukarički ne odustaje od Evrope, "Brđani" bolji od Mladosti

Fudbaleri Čukaričkog savladali su na svom terenu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:1, u meču 32. kola Superlige Srbije

Bitnu pobedu su "Brđani" ostvarili u borbi za mesta koja vode u kvalifikacije za evropska takmičenja.

Čukarički je sa dva gola u prvom, kao i dva u drugom, rešio pitanje pobednika.

Gosti iz Lučana su prvi stigli do vođstva, a igrao se 17. minut.

Strelac uvodnog gola bio je Silue, na asistenciju Ćirkovića.

U razmaku od osam minuta, domaćin je postigao dva gola i napravio preokret.

Prvi je delo Kovača u 31. minutu, kada je asistent bio Nikčević.

Igrao se 39. minut, a ponovo je "arhitekta" pogotka bio Nikčević. Ovoga puta, strelac za prednost Čukaričkog od 2:1 bio je Vinisijus Melo.

Tim sa Banovog brda je vođstvo jednog gola odneo na pauzu za poluvreme, a već u četvrtom minutu nastavka, praktično rešio sve dileme oko bodova ovog susreta.

Ponovo je Vinisijus Melo bio strelac, a dva gola prednosti ulila su domaćinu dozu samopouzdanja, što je doprinelo lakšoj igri u nastavku.

Do kraja susreta, viđen je još jedan pogodak, još jedan u mreži Mladosti.

Tačku na meč, Čukarički je stavio u prvom minutu nadoknade, kada je strelac bio Rogan.

Ekipa koju sa klupe predvodi trener Stanić, stigla je do 51. boda i trenutno zauzima peto mesto na tabeli Superlige Srbije.

Mladost je ostala na 43 boda i sedmoj poziciji u domaćem prvenstvu.