Tri zlata za srpske bokserke na Evropskom prvenstvu u Beogradu

Srpska bokserke Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su zlatne medalje na šampionatu Evrope u Beogradu
Tri zlata za srpske bokserke na Evropskom prvenstvu u Beogradu© TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg

Prvo je mlada Sara Ćirković u finalu kategorije do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Drugo zlato Srbiji je donela Natalija Šadrina, pobedom (4:1) protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg.

Novo zlatno odličje, treće za Srbiju u dosadašnjem delu prvenstva, donela je Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, pobedom (3:2) protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.