Levandovski "het-trikom" srušio Valensiju, golmani se poigravali u Barseloni

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Valensije sa 4:2 (1:2) u meču 33. kola La lige
Levandovski "het-trikom" srušio Valensiju, golmani se poigravali u BarseloniGetty © Alex Caparros

Zanimljivo je bilo na stadionu na Monžuiku u Barseloni. Barselona tradicionalno dobro igra protiv Valensije, ali je ovoga puta do tri boda morala da dođe nakon preokreta.

Utakmicu su obeležili golovi, ali i poprilično čudne i pre svega loše odluke i procene golmana obe ekipe.

Barsa je prva povela, pošto je Fermin iskoristio dobar centaršut Rafinje i glavom smestio loptu u mrežu.

Domaćin je vodio od 22. minuta, ali je do kraja prvog dela meča primio dva gola.

Igrao se 27. minut kada je Ter Štegen napravio neverovatnu grešku, u pokušaju da prebaci napadača gostiju Huga Dura.

Duro je to znao da kazni i postigao gol za izjednačenje.

Devet minuta kasnije, Arauho pravi faul za jedanaesterac, koji Pepelu pretvara u pogodak i kompletira preokret Valensije.

Nije prvo poluvreme moglo bez dodatne drame, pošto je u nadoknadi, golman gostiju napravio neverovatan propust.

Mamardašvili je loše prihvatio jedan povratni pas, nakon čega je istrčao van šesnaesterca i rukom zaustavio pokušaj Jamala.

Sudija Bengoečea je nakon konsultovanja sa VAR sobom, a potom i proverom, pokazao crveni kartom prvom golmanu Valensije.

To je u velikoj meri krojilo ostatak meča, pošto je Barselona uspela da postigne tri gola u drugom delu susreta.

Sva tri su delo Poljaka Roberta Levandovskog.

Prvo je jedan od najboljih napadača današnjice u 49. i 82. minutu, glavom matirao Domeneka, da bi "het-trik" kompletirao u 93. minutu, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Barsa je tako slavila sa 4:2 i stigla do 73. boda i drugog mesta na tabeli La lige.

Izgubio je Ćavijev tim svaku šansu da odbrani titulu u domaćem prvenstvu, pa će do kraja sezone morati da se bori za drugo mesto, na kojem trenutno ima dva boda prednosti u odnosu na Đironu.