
Na groblju kod Travnika uništeno između 60 i 80 pravoslavnih spomenika

Odbor za zaštitu prava Srba u Federaciji Bosni i Hercegovini saopštio je danas da je na groblju u Zaselju kod Travnika uništeno između 60 i 80 pravoslavnih spomenika.
"Mi, Srbi, hrišćani, pravoslavci, gledajući rupe na krstu kod Travnika, smo u drugi plan stavili činjenicu koju su naveli ljudi iz tog sela, svi pravoslavni spomenici na groblju u Zaselju kraj Travnika su uništeni", saopštili su iz Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH, prenosi RTRS.
Kako su istakli, uništeni su bez ikakve mogućnosti da se poprave, da se 'zakrpe', da se zalepe delovi ostataka.

"Skroz su srušeni. Šta se dešava u ovim ljudima koji do zemlje ruše krst? Ko ih je 'napunio' mržnjom. U ime čije ideje su zatrovani mržnjom prema pravoslavnom hrišćanstvu", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da se krstovi i dalje ruše.
"Prema našim saznanjima, krstovi se i dalje ruše. Srbi, o molitvama i svecima krpe krstove, lepe, betoniraju u zemlju, vodoravno, da ne smeta većinskom narodu, ali svake godine na grobljima iste slike. Koliko moraš mrziti Srbe da im uništiš celo groblje", navode iz Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH.



