Dortmund iskoristio kiks Bajerna, san o tituli je živ

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Hertu sa 4:1 u utakmici 21. kola Bundeslige
Dortmund iskoristio kiks Bajerna, san o tituli je živGetty © Lars Baron

"Milioneri" su iskoristili poraz Bajerna i novom pobedom u Bundesligi izjednačili se sa Bavarcima po broju bodova.

Borusija je posle prvih 45 minuta imala dva gola prednosti, pošto su mrežu zatresli Adejemi i Malen.

Tusar je smanjio na startu drugog dela igre, ali su u završnici pogađali Rojs i Brandt i tako obezbedili veliku pobedu Dortmundu.

Uzbudljivo je bilo u Leverkuzenu, gdeje Majnc savladao domaći Bajer sa 3:2.

Tapsoba nije iskoristio penal u 23. minutu, pa su gosti došli do prednosti tri minuta kasnije.

Amiri je izjednačio u 32. minutu, ali je Majnc imao prednost na poluvremenu, pošto je Bareiro u nadoknadi zatresao mrežu.

Šik je doneo nadu u preokret u 58. minutu, ali su u završnici gosti došli do čitavog plena.

Adli je isključen, a penal je iskoristio Ingvartsen.

Na prvom današnjem meču, između Uniona i Šalkea, nije bilo golova.