Posle istorijske pobede, neverovatan poraz - mučenje Liverpula se nastavlja

Fudbaleri Liverpula poraženi su u gostima od Bornmuta sa 1:0 u utakmici 27. kola Premijer lige
Posle istorijske pobede, neverovatan poraz - mučenje Liverpula se nastavljaGetty © Charlie Crowhurst

Utakmice Liverpula ove sezone su kao "kinder jaje" - nikada se ne zna šta ćete dobiti.

Nakon istorijske pobede nad najvećim rivalom, Liverpul je priredio neprijatno iznenašenje svojim navijačima.

"Redsi" su ostali bez očekivanih bodova protiv nejakog Bornmuta.

Liverpul je potpuno dominirao protiv Bornmuta, ali igračima Jirgena Klopa danas ništa nije polazilo za rukom.

Posle brojnih šansi koje je propustio Liverpul (uz poništen gol Kodija Gakpa), Bormut dolazi do prednosti u 28. minutu, golom Bilinga.

Najbolju šansu za izjednačenje propustio je Mohamed Salah, koji je izveo penal u 69. minutu (prvi penal za Liverpul ove sezone).

Egipćanin je snažno šutirao, ali pored gola.

Klop je u drugom delu ubacio i Žotu, kasnije i Firmina, ali Liverpul nije uspeo da izbegne poraz.