Konačno pobeda Čelsija, Everton beži iz opasne zone

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima Lester sa 3:1 u utakmici 27. kola Premijer lige
Konačno pobeda Čelsija, Everton beži iz opasne zoneGetty © Marc Atkins

Navijači Čelsija konačno imaju razloga za osmeh.

Nakon plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, Čelsi je upisao i trijumf u Premijer ligi.

"Plavci" su poveli preko Bena Čilvela u 11. minutu, a potom je mrežu zatresao i Žoao Feliks.

Međutim, njegov gol je poništio VAR, pa je pet minuta kasnije Lester došao do izjednačenja, lepim golom Patsona Dake.

Ipak, Čelsi je na poluvremenu imao prednost, pošto se u šestom minutu sudijske nadoknade Kai Haverc upisao u strelce.

Nemac je postigao sjajan gol, posle prelepe asistencije Enca Fernandeza, koji je prebacio čitavu odbranu domaćih.

Mudrikov gol je poništio VAR u 75. minutu, ali je Čelsi potvrdio pobedu tri minuta kasnije, preko Matea Kovačića.

Čelsi je na desetom mestu sa 37 bodova, dok je Lester 16. sa 24.

Totenhem je sa 3:1 savladao Notingem Forest, a posao su domaći odradili već u prvom delu igre.

Prvo je Rišarlisonu poništen gol, ali je potom dva postigao Hari Kejn do odlaska na odmor.

Son je povisio u 62. minutu, a Voral je smanjio u 81. minutu.

Notingem je imao priliku da u nadoknadi dođe do još jednog gola, ali je Forster odbranio penal koji je izveo Andre Aju.

Totenhem je četvrti sa 48 bodova, dok je Notingem 14. sa 26.

Everton je došao do važne pobede, pošto je sa 1:0 savladao Brentford.

Ispostavilo se da je gol odluke pao već u prvom minutu, kada je mrežu zatresao Meknil.

Everton je novom pobedom došao do 15. mesta, ima 25 bodova, dok je Brentford deveti sa 38.

Lids i Brajton su odigrali 2:2, dok je u prvom današnjem meču Bornmut pobedio ekipu Liverpula sa 1:0.

U poslednjem današnjem meču sastaju Mančester siti je u Londonu savladao Kristal Palas sa 1:0.

Dugo se mučio Siti protiv Palasa, da bi gol odluke postigao Erling Holand u 78. minutu iz penala.

Siti je drugi na tabeli sa 61 bodom - dva manje i meč više od vodećeg Arsenala.